Głównej zawartości

W dniach 29-30 lipca 2017r. odbyły się - reaktywowane w poprzednim roku – Dni Gminy Dydnia. Rozpoczęły się w sobotę rozgrywkami sportowymi. W Turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Dydnia sędziowanego przez Marka Kupczakiewicza wzięły udział 4 drużyny.  Zdobyte miejsca:
1. Dydnia, 2. Obarzym, 3. Niewistka, 4. Jabłonka.
Natomiast w Turnieju piłki siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dydnia prowadzonego przez Andrzeja Pytlowanego zwyciężyła Dydnia przed drużyną z Krzywego. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody w postaci piłek.

W niedzielne popołudnie, przy pięknej słonecznej pogodzie na stadionie licznie zgromadzili się mieszkańcy gminy, przyjezdni oraz goście, m. in: Piotr Uruski Poseł na Sejm RP, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół.
Nie zabrakło też dzieci, którym zapewniono różnorodne atrakcje. Chętni mogli wykazać się sprawnością w zabawach prowadzonych przy muzyce przez ,,Figaretkę” – przedstawicielkę pracowni Figaro. Oprócz zorganizowanych zajęć dzieci bawiły się indywidualnie na zjeżdżalniach, dmuchawcach, samochodzikach. Mogły też zaopatrzyć się w różne zabawki, gadżety, słodycze na stoiskach z rozmaitościami. Oczywiście, nie zabrakło lodów, napojów, frytek i cukrowej waty.
Niedzielne świętowanie rozpoczęło się koncertem Orkiestry Dętej Gminy Dydnia pod batutą    
Kapelmistrza Zygmunta Podulki.
Swoje talenty muzyczne zaprezentowali też uczniowie Szkoły Muzycznej w Dydni, tym razem zdobywcy wielu tytułów w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach. Duet akordeonowy: Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła wraz z nauczycielem prowadzącym Krzysztofem Burym wykonali popisowe utwory.
Ze sceny popłynęła też góralska muzyka. Zespół ,,Biesiada Góralska” ze Szczyrku bawił uczestników nie tylko śpiewem, ale też dowcipami. Zachęcał również do udziału w konkursach, których zwycięzcy otrzymywali nagrody: góralski kapelusz, ciupagę i czerwone korale.
Nagrody w postaci kosmetyków Oriflame zdobyły zwyciężczynie konkursu organizowanego przez konsultantki firmy, natomiast szczęśliwcy mogli ,,zdrapać” sobie wybrane zabiegi pielęgnacyjne.
Zainteresowani korzystali z informacji podporucznika Wiolda Motyki z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku na temat tworzenia Sanockiego Batalionu Obrony Terytorialnej, poznali wyposażenia wozów policyjnych oraz metody tresury psa policyjnego.
Natomiast ratownik Michał Bartkowski, wyposażony w odpowiednie rekwizyty, demonstrował zasady udzielenia pierwszej pomocy.
Przed godz. 20: 30 podłoga przed sceną, murawa stadionu oraz trybuny tłumnie się zapełniały.
A to wszystko za sprawą gwiazdy wieczoru - zespołu ,,Bobi”, którego liderem jest Darek Mata. Grupa tańczyła i śpiewała najpopularniejsze swoje utwory, a przebój ,,Bo z dziewczynami” śpiewali wszyscy, bez wiekowych ograniczeń.
Festyn przy muzyce zespołu ,,Just Band” zakończył Dni Gminy Dydnia.
Organizatorem imprezy była Gmina Dydnia oraz GOKBPiW w Dydni przy dofinansowaniu z Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ,,Ziemia Brzozowska”. Patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Dydnia.
Sponsorzy Dni Gminy Dydnia to: NZOZ DARMED z Brzozowa, Firma DACHER z Jeżowego, Salon Muzyczny GAMA z Rzeszowa, Firma STALPROFIL SA Oddział w Zabrzu.
Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP3 Rzeszów, Nasza Gmina Dydnia, Polskie Radio RZESZÓW, Nowe Podkarpacie, Brzozowska Gazeta Powiatowa, galicjusz.pl, esanok.pl, isanok.pl, P24.pl, Sanok.pl, Bieszczady24.pl, RBR.INFO.pl, Wiadomości Brzozowskie, BRZOZOWIANA.pl, PORTAL INTERNETOWY RY-SA.PL, BRZOZÓW.PL.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które swoją pomocą i bezinteresownym zaangażowaniem pomogły przy organizacji imprezy:  Ochotniczej Straży Pożarnej w Dydni, występującym na scenie artystom z Orkiestry Dętej Gminy Dydnia i Szkoły Muzycznej I st. w Dydni, policjantom z Posterunku Policji w Dydni oraz Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, pracownikom Urzędu Gminy w Dydni, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dydni oraz dyrektor Iwonie Pocałuń wraz z pracownikami Zespołu Szkół w Dydni, Krystynie Tućkiej, Wojciechowi Wojnarowi  i Konradowi Chorążakowi pracownikom GOKBPiW w Dydni za obsługę akustyczną imprezy.
Słowa podziękowania składają również wszystkim uczestnikom, bez udziału których impreza nie miałaby racji bytu. Takie uroczystości są okazją do promocji naszej gminy, integracji mieszkańców jak i osób mieszkających poza nią.

 Zofia Morajko

List Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart