Głównej zawartości

W dniu 20 września 2017 r. odbyły się w Brzozowie Powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Dzieci Starszych,  na których nasi lekkoatleci zdobyli 7 medali, w tym 4 tytuły mistrzowskie.  
Po wejściu reformy oświatowej dzieci starsze to klasy gimnazjalne oraz siódmoklasiści   z rocznika 2004. Najlepsze wyniki uzyskane przez naszych zawodników to odległość 36,60 m   w rzucie dyskiem. Wynikiem tym Sebastian Drozd zdeklasował rywali, uzyskując pierwsze miejsce oraz tytuł mistrzowski. Doskonale też spisał się Damian Jatczyszyn w pchnięciu kulą. Jako jedyny zawodnik przekroczył odległość 10 m, wygrywając zdecydowanie swoją konkurencję. W rzucie oszczepem tytuł mistrzowski uzyskała Natalia Wójcik, natomiast  Dominika Cierpiak tytuł wicemistrzowski.

Sztafeta 4 x 100 chłopców w nowym składzie Damian Bury, Oskar Chamulak, Jakub Kozłowski i Sebastian Drozd  pobiegła najszybciej w powiecie, godnie zastępując swoich starszych kolegów – Absolwentów naszej szkoły, którzy w roku poprzednim nie tylko wygrali zawody powiatowe, ale i uzyskali 4 wynik  w województwie. Należy się cieszyć, że mają godnych następców. Już wkrótce nasza sztafeta będzie walczyć na zawodach wojewódzkich i oby z jeszcze lepszym skutkiem.
Tytuł wicemistrzowski zdobył Dominik Kulon w biegu na 300 metrów, a brąz wywalczył Krystian Sokołowski w rzucie dyskiem.  Do wysokich wyników należy zaliczyć także 4 miejsce Andżeliki Sokołowskiej oraz Damiana  Burego w biegu na dystansie 300 m.  Zawodnicy za zdobyte miejsca uhonorowani zostali medalami i pamiątkowymi dyplomami.
Po zakończonych zawodach ze startujących zawodników wyłaniana jest powiatowa reprezentacja na zawody wojewódzkie. Powiat brzozowski ma 20 miejsc plus sztafety.  Kwalifikacja do tych zawodów to duże wyróżnienie dla każdego zawodnika. Startując, reprezentuje nie tylko macierzystą szkolę, ale i walczy o jak najwyższe miejsce naszego powiatu w  punktacji  wojewódzkiej.
Zawodnicy naszej szkoły na zawody wojewódzkie to :
Natalia Wójcik - rzut oszczepem,
Sebastian Drozd - rzut dyskiem,
Damian Jatczyszyn - pchniecie kulą,  
oraz sztafeta 4 x 100 m.  
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim Zawodnikom, którzy reprezentowali nasza szkolę, za wysiłek i zdobyte miejsca.

Adam Bieleń