Głównej zawartości

Uczniowie i pedagodzy Szkoły Muzycznej I st. w Dydni podziękowali za świętego Papieża Polaka. W niedzielę 22 października w  Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jabłonce, w dniu wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II odbył się koncert pt. "Totus Tuus". 

Podczas koncertu zabrzmiały głównie utwory dedykowane Ojcu Świętemu, jak:  Nie lękajcie się, Schowaj mnie, Ubi caritas, Good News, Święty Michale, czy Oh, Happy Day, które wykonał Chór Dziecięcy pod dyrekcją Elżbiety Przystasz, przy akompaniamencie Doroty Zubel – flet i Łukasza Kota  - fortepian. Weronika Sabat z klasy skrzypiec Grażyny Chomiszczak, wraz z Tomaszem  Putrzyńskim – fortepian,  wykonała przepiękne Ave Maria.  Gościnnie wystąpił, pracujący pod kierunkiem Elżbiety Przystasz, Kwartet smyczkowy PSM II st. w Sanoku,  w którego wykonaniu usłyszeliśmy  instrumentalne opracowania utworów sakralnych. Nie zabrakło też oczywiście ukochanej papieskiej Barki, którą młodzi artyści odśpiewali wspólnie z  wiernymi.
Papieski koncert był również okazją do przypomnienia najważniejszych myśli i homilii Jana Pawła II wypowiedzianych w trakcie pielgrzymek do Ojczyzny m.in. tych, które w roku 1991 Ojciec Święty skierował do młodych na Jasnej Górze w trakcie Światowego Dnia Młodzieży.  A wszystko to dzięki prezentacji multimedialnej będącej spójnym elementem koncertu, stanowiącego niejako modlitewne misterium.
Na koniec koncertu, przy pięknie odśpiewanym utworze Błogosławieni miłosierni, wszyscy uczestnicy mogli ucałować relikwie Św. Jana Pawła II .
Ten niezwykły koncert zgromadził wielu mieszkańców gminy Dydnia, którzy przyszli podziękować za świętego Papieża Polaka.  - Ojciec Święty był tu dzisiaj z nami i to się czuło, a młodzi artyści chcieli wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za ten niezwykły pontyfikat i tak jak Ojciec Święty zawierzyli swoje życie Matce Bożej:
„Totus Tuus ego sum et omnia mea Tua sunt. Accipio Te in mea omnia. Praebe mihi cor Tuum, Maria”.
„Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą.    Daj mi Swoje serce, Maryjo”.

Elżbieta Przystasz