Głównej zawartości

24.11.2017 r. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Rzeszowie miała miejsce uroczysta gala wręczenia stypendiów i nagród Zarządu Województwa Podkarpackiego  dla najzdolniejszej młodzieży  pod nazwą „Nie zagubić talentu”. Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci prestiżowych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Docenione zostały ogromne sukcesy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni. Z rąk Marszałka Władysława Ortyla i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch  nagrodę otrzymał prowadzony przez Krzysztofa Burego duet akordeonowy w składzie: Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła. Dodatkowym wyróżnieniem było wykonanie wraz z uczniami Publicznej  Szkoły Muzycznej  I st. Pruchniku i Panem Krzysztofem Burym wykonanie mini koncertu, który rozpoczął całą uroczystość, a wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
Gratulując nagrody uczniom: Kacprowi Kosztyle i Filipowi Siwieckiemu oraz Panu Krzysztofowi Buremu życzymy  sukcesów w kolejnych konkursach akordeonowych .