Głównej zawartości

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabówce każdego roku zajmują się promocją zdrowego odżywiania i zdrowego trybu życia. W bieżącym roku szkolnym klasa II i III przeprowadziła dla całej społeczności szkolnej oraz rodziców „Lekcję zdrowego stylu życia”. Do uroczystości przygotowywali się przez kilka tygodni wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Mazur. Bardzo zaangażowani byli również rodzice, którzy pomogli przygotować stroje dla małych aktorów, za co serdecznie im dziękujemy.

W dniu występu uczniowie byli bardzo podekscytowani. Jednak, gdy nadszedł występ każdy zmobilizował się i wystąpił jak najlepiej potrafił. W czasie inscenizacji propagowali hasło: „Szanuj zdrowie jak je masz, bo o różne bzdury dbasz”. Jakże często zapominamy o zdrowiu, nie zważamy na to, co jemy i pijemy, mało się ruszamy, żyjemy w ciągłym hałasie, zapominamy o codziennej higienie, a to wszystko wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.
Dziewczynki i chłopcy w kilku humorystycznych scenkach pokazali przykłady zaniedbań. Podpowiedzieli, co zrobić, aby nie mieć problemów ze zdrowiem. Chłopcu,
 „który unikał wody i bał się, czy nie zrobi w skórze dziury” poradzili by „wątpliwości w mydle schował” i zaczął dbać o higienę. Duszkowi, który bał się ruchu podali receptę: „Wiwat sport, wiwat ruch, w zdrowym ciele, zdrowy duch”. W kolejnej scence postanowili wyleczyć szkołę z hałasów. Wszystkim bardzo podobała się bajka „O Królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła”. Krasnoludki przestrzegały wszystkich przed obcymi, których nie wolno wpuszczać do domu oraz mówiły o myciu owoców przed jedzeniem. Po czym „Witaminki” pokazy, co należy jeść, aby zdrowo żyć.  Podsumowaniem występu była zabawa przy piosence „Hymn Świeżaków”.  Dzieci chętnie śpiewały i tańczyły razem z maskotkami – Świeżakami. Do zabaw dołączyli również koledzy i koleżanki z klasy 0 i I. Po występie każdy skonsumował słodką mandarynkę. Uwieńczeniem tematu była prezentacja multimedialna Pascala Brudnickiego, znanego kucharza, na temat zachowania równowagi w odżywianiu.  
Miejmy nadzieję, że za pomocą humorystycznych scenek, każdy uczestnik przedstawienia wyciągnie coś dla siebie i wdroży w życie.

Agnieszka Król-Krzysik
Zdjęcia: Teresa Mazur