Głównej zawartości

W dniu 28 grudnia 2017 r. podczas sesji Rady Gminy Dydnia została wręczona nagroda dla uzdolnionego sportowca Dominika Kulona. Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul odczytał osiągnięcia sportowe Dominika. Następnie Pan Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski odczytał i wręczył Dominikowi list gratulacyjny. Mama Dominika podziękowała Panu Wójtowi, Radzie Gminy Dydnia na czele z Panem Przewodniczącym za udzielenie pomocy w rozwijaniu sportowej pasji swojego syna.

Dominik Kulon rozpoczął realizować swoje marzenia z piłka nożną w 2010 roku w klubie ULKS „Grabowianka” , grając najpierw w grupie orlików a następnie w grupie trampkarzy starszych. Od września 2016 roku jest w kadrze Podkarpacia w swoim roczniku. W 2014 roku dostał powołanie na zgrupowanie letniej Akademii Młodych Orłów, a w styczniu  2017 roku na zgrupowanie zimowe do Bydgoszczy. Akademia Młodych Orłów to oficjalnie Kadra Polski rocznika 2003. W 2017 roku jako zawodnik kadry trampkarzy starszych Podkarpacia zdobył z drużyną mistrzostwo regionu w skład którego wchodzą związki: podkarpacki, małopolski, świętokrzyski i lubelski. Jako zwycięscy brali udział w mistrzostwach Polski trampkarzy starszych w Suwałkach. Wiosna 2018 roku drużyna Karpat Krosno rozegra mecz barażowy z drużyną Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o Centralną Ligę Trampkarzy Starszych. Aktualnie drużyna Karpaty Krosno jest na pierwszym miejscu w tabeli ligi podkarpackiej trampkarzy starszych.
Życzymy Dominikowi zrealizowania zamierzonych planów i dalszych sukcesów sportowych.