Głównej zawartości

Do księgarni w całej Polsce trafiła Księga Pamiątkowa: w setną rocznicę urodzin Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. Monografia to nowe wydanie książki, która powstała 27 lat temu. Publikacja zawiera fotografie, teksty historyczne i teologiczne, ale też informacje o życiu byłego metropolity przemyskiego, nazywanego przez wielu biskupem niezłomnym. Ogólnopolska promocja książki odbyła się w Dydni.

Promocję książki poprzedziła msza święta, której przewodniczył metropolita przemyski abp. Adam Szal. W homilii, ks. dr Waldemar Janiga przypomniał niezwykłą otwartość arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, na potrzeby ludzi i ich krzywdę. Kiedy inni milczeli, on miał odwagę mówić o tym prawdę. Między innymi to zdecydowało, że rok 2018 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Rokiem Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka. To upamiętnienie wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Arcybiskup Szal przypomniał, że Ignacy Tokarczuk, urodził się w roku odzyskania przez Polskę niepodległości - 1 lutego 1918 roku i wzrastał razem z Ojczyzną, odbudowującą się po latach zaborów.
W monografii, czytelnicy znajdą między innymi relacje współpracowników arcybiskupa Tokarczuka. Po latach swoje historie współpracy z arcybiskupem Ignacym Tokarczukiem przelały na karty książki. Monografia została wydana przez wydawnictwo Libra.

źródło: rzeszow.tvp.pl/37082575/ksiazka-w-100-rocznice-urodzin-arcybiskupa-ignacego-tokarczuka

0
0
0
s2smodern