Głównej zawartości

W tym roku po raz pierwszy nasz Ośrodek uczestniczył w III Wojewódzkiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych w Sanoku.
Wydarzenie to miało miejsce w hali widowiskowo – sportowej Arena Sanok, dnia 26 kwietnia 2018r. Uroczystość otwarcia rozpoczęło zapalenie znicza olimpijskiego, przy udziale przedstawicieli władz samorządowych, kościelnych oraz zaproszonych gości. W imprezie wzięło udział ponad sto drużyn z całego województwa. Nasz ośrodek reprezentowała sześcioosobowa drużyna, która z dużym zaangażowaniem przygotowywała się do tego wydarzenia.

Rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: dźwiganie sztangi, slalom między pachołkami i strzał do bramki- unihokej, rzut do kosza, rzut woreczkiem do celu, rzut lotką do tarczy, wyścigi na balonach oraz przeciąganie liny- konkurencja drużynowa.
Nasi uczestnicy wspaniale poradzili sobie w swoich konkurencjach, mimo że  miały one formę zabawową wymagały posiadania pewnych umiejętności i dużego zaangażowania. Mieli również  możliwość sprawdzenia się w innych konkurencjach, które  wzmocniły ich poczucie wartości oraz dały satysfakcję z osiągniętych wyników.
Po zmaganiach sportowych odbyła się uroczysta ceremonia medalowa, w trakcie której uczestnicy z dumą odebrali medale i dyplom z rąk Burmistrza Miasta Sanok.
Udział w tego typu imprezach daje możliwość integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, pozwala im przezwyciężać własne słabości i odnosić sukcesy.

0
0
0
s2smodern