Głównej zawartości

Gminne ćwiczenia obronne

W dniu 30 maja 2018 r. w godz. 7:00-16:00 w Gminie Dydnia odbyło się gminne ćwiczenie obronne p.k. „Dydnia – 2018”.
Celem ćwiczenia było sprawdzenie procedur działania oraz zgranie elementów Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego do wykonywania zadań w sytuacji kryzysu, zagrożeń ludzi i środowiska oraz warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny. Sprawdzenie przyjętych rozwiązań wynikających z planu operacyjnego gminy oraz współdziałanie specjalistycznych sił ratowniczych.

W ćwiczeniach wzięli udział:
- Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego UG Dydnia;
- pracownicy Urzędu Gminy, OC Gminy;
- OSP Dydnia, OSP Jabłonka i OSP Krzywe;
- zespół kierujący akcją ratowniczą KP PSP w Brzozowie;
- zespół ratownictwa medycznego Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie;
- funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie;
- obserwatorzy.
Jednym z epizodów ćwiczenia była ćwiczebna akcja ratunkowa w Parku Wiejskim w Dydni w związku z napadem na kuriera powracającego z trasy doręczeń i jego uprowadzenie przez terrorystów, udzielenie pierwszej pomocy medycznej   kurierowi, obezwładnienie napastników. Dodatkowo podejrzenie ukrycia i przewożenia w uprowadzonym samochodzie  materiałów niebezpiecznych, niewiadomego pochodzenia – pożar samochodu. Założone cele szkoleniowe zostały osiągnięte.

 

0
0
0
s2sdefault