Głównej zawartości

Od trzech lat Dni Gminy Dydnia wpisują się na nowo w mapę kulturalnych wydarzeń regionu. Ich organizatorami są Gmina Dydnia oraz GOKBPiW w Dydni. Patronat Honorowy sprawuje Wójt Gminy Jerzy F. Adamski.
Tegoroczne obchody Dni Gminy Dydnia rozpoczęły w sobotę 28 lipca Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. Wzięło w nich udział 7 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych, z których na strażackim podium stanęły jednostki: OSP  Dydnia (miejsce I), OSP Krzemienna (miejsce II) i OSP Niebocko (miejsce III).

Niedzielny program upływał pod znakiem gwiazd, zarówno tych scenicznych, jak i podniebnych. Zdecydowały o tym występy Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Kalina, koncerty Kapeli Młoda Przepióreczka, Kapeli z Gniewczyny, występ Naomi Achirico Zarzyka czy Zespołu Shantel. Profesjonalizm sceniczny zaprezentowali także Dziecięcy Zespół Taneczny Stokrotki oraz grupa modelek prezentująca rozwój trendów modowych na przestrzeni wieków.

Dynamiczna lipcowa pogoda nie pozwalała ze spokojem patrzeć w niebo. Jednak podczas biesiady z Kapelą z Gniewczyny okazało się, że muzyka łagodzi nie tylko obyczaje, bowiem deszcz i burze ominęły Dydnię… i dobra pogoda sprzyjała plenerowej imprezie.

Ważnymi punktami niedzielnego programu były promocja zdrowia i bezpieczeństwo, stąd obecność członków Fundacji DKMS, którzy przedstawiali zainteresowanym warunki rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, skutecznie szukając sprzymierzeńców do walki z chorobami nowotworowymi krwi. Obecna na imprezie Policja prezentowała nowoczesny sprzęt oraz wyposażenie radiowozu.

Najmłodszym uczestnikom imprezy proponowano atrakcyjne place zabaw, malowanie twarzy oraz gry i konkursy prowadzone przez harcerki – animatorki.

Rękodziełami artystycznymi zaprezentowali się natomiast pracownicy i podopieczni działającego od grudnia 2017 roku Środowiskowego Domu Samopomocy im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Krzywem.

Nie zabrakło też degustacji zdrowej żywności, miodu prosto z pasieki czy smacznych przekąsek.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego programu był pokaz sztucznych ogni. To podniebne widowisko tuż po występie Zespołu Shantel rozświetliło Gminę Dydnia i było wstępem do festynu pod gwiazdami z Zespołem Just Band. A kiedy ten będący dopełnieniem trzeciej edycji Dni Gminy Dydnia festyn dobiegał końca, nad Dydnią budził się już nowy dzień…

PATRONI MEDIALNI Dni Gminy Dydnia:
- TVP3 RZESZÓW;
- infopodkarpacie.pl;
- Podkarpacie;
- nowiny24;
- esanok.pl;
- Nasza Gmina Dydnia;

SPONSORZY:
- EXDOM – MATERIAŁY BUDOWLANE;
- LUX-BUD Damian Pałka;
- PODKARPACKI BANK SPÓŁDZIELCZY;
- DACHER;
- BIURO PLUS.

DOFINANSOWANIE:
- Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania  Ziemia Brzozowska

Iwona Pocałuń

fot. T. Żaczek, UG

0
0
0
s2smodern