Głównej zawartości

W dniu 8 października 2018 roku na terenie Gminy Dydnia w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Dydni odbyło się spotkanie nt. „Programu Czyste Powietrze.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu
docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej)
montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie
emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.
Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.
Dotacje i pożyczki będą udzielane za po¬średnictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Szkolenie przeprowadziła Ewa Krzysztoń z WFOŚiGW w Rzeszowie.

0
0
0
s2smodern