Głównej zawartości

25 listopada 2018 w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Dydni odbyło się widowisko patriotyczne upamiętniające 100 rocznicę odzyskania  niepodległości przez Polskę.
Pierwsza część widowiska to dwuczęściowy spektakl teatralny w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Teatralnej działającej przy GOKBPiW. W nietypowej formie przedstawienia - teatrze cieni - przywołano najważniejsze wydarzenia oraz bohaterów, którzy wpisali się w dzieje walki o niepodległość naszej Ojczyzny. Źródło światła, gra cieni zestrojonych ze słowem, muzyką i dobrze nam znanymi scenami z pokoju współczesnych nastolatków sprawiły, że w sposób przystępny dla widza ożyły cienie naszych przodków, którzy wywalczyli upragnioną wolność. 

Druga część przedstawienia w sposób symboliczny ukazała żołnierzy, którzy by walczyć za wolną Polskę poświęcali to co mieli w życiu najdroższe - szli na front zostawiając tych których kochali.
Widowisko uświetniły swoim występem STOKROTKI - dziecięcy zespół taneczny również działający w GOKBPiW w Dydni. Choreografia pierwszego układu tanecznego została specjalnie przygotowana na tę okazję przez prowadzącą zespół Annę Wójcik. Dwa kolejne układy były zaprezentowaniem dorobku najmłodszej gokowskiej formacji.
Widowisko uświetniła swoim przepięknym koncertem pieśni patriotycznych Orkiestra Dęta Gminy Dydnia pod batutą Pana Zygmunta Podulki, a gościnny występ Naomi Achirico Zarzyki w utworze "Bogurodzica" poruszył niejedno serce.  
Wszystkich widzów pożegnano słodką niespodzianką - okolicznościowy tort rozkrojony przez Panią Wójt Gminy Alicję Pocałuń, mógł skosztować każdy oglądający spektakl.

0
0
0
s2smodern