Głównej zawartości

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W Szkole Podstawowej w Obarzymie obchody Dnia Babci i Dziadzia zostały zorganizowane w niedzielę 3 lutego. W uroczystości udział wzięli zaproszeni Goście Alicja Pocałuń Wójt Gminy Dydnia, Piotr Szul Przewodniczący Rady Gminy, Edyta Kuczma Sekretarz Gminy, Dorota Bluj Prezes Stowarzyszenia oraz Józef Nieznański Sołtys Obarzyma. W tym szczególnym dniu, wnuki swoim występem starały się odwdzięczyć za poświęcony czas, uśmiech, dobre słowo, „za to, że po prostu są …”.

Oprócz wyrecytowanych wierszy, odśpiewanej piosenki, uczniowie wystąpili przed licznie zgromadzonymi Gośćmi z inscenizacją „Kaczki dziwaczki” Jana Brzechwy, do której przygotowywali się od dłuższego czasu. Liczne próby, przebrania, ale przede wszystkim talent teatralny dzieci sprawiły, iż efekt końcowy był rewelacyjny. Poza kaczką, która preferowała współczesną formę aktywności (nordic walking), wystąpił m.in.: kupiec, który hojnie obdarował publiczność dolarami, czy praczka, która niestety nie miała dla kaczki znaczka. Nie zabrakło oczywiście fryzjerki, listonosza, aptekarza, policjanta, gąski, kaczuszki oraz kucharza, który w garnku ujrzał zajączka w buraczkach. Widowisko wywołało wiele emocji oraz szczere uśmiechy na twarzach dziadków jak i zaproszonych Gości. Publiczność nie żałowała pochwał i nagrodziła małych artystów gromkimi brawami. Mili goście zostali obdarowani przez dzieci własnoręcznie przygotowanym, słodkim upominkiem nawiązującym tematycznie do widowiska. Następnie, na salę wjechał tort, przy którym wspólnie odśpiewane zostało tradycyjne „Sto lat”. W dalszej części uroczystości, Panie z Rady Rodziców oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Obarzymie zaprosiły wszystkich zebranych na wspólny obiad oraz wiele innych pyszności. Uroczystość uświetnił również koncert rodzinnej grupy artystycznej mieszkającej w Obarzymie, Entre dos Aguas un Teatro, co było okazją do spotkania z boliwijską kulturą. Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka – wspólny śpiew i zabawa taneczna. Te wszystkie niezapomniane chwile na długo zostaną w pamięciach i sercach babć i dziadków.
„Bardzo Was doceniamy i bardzo szanujemy, a dzisiaj po prostu bardzo dziękujemy.” Tymi słowami dzieci podsumowały występ. Dlatego, kochanym Babciom i drogim Dziadziom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków tak, jak tego niedzielnego popołudnia.
Serdeczne podziękowania składamy zaproszonym Gościom za przybycie na naszą uroczystość. Gorące podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego ważnego dla całej wioski Święta.

0
0
0
s2sdefault