Głównej zawartości

MDP Wydrna

W dniu 18.02.2019r. grupa MDP Wydrna wraz z opiekunami i przedstawicielami władzy w osobie Pani Wójt Alicji Pocałuń, Pani Radnej wsi Wydrna Iwony Rachwalskiej oraz Panem Stanisławem Pytlowanym wybrała się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Brzozowie. Po przybyciu na miejsce nasza młodzież poznała st. kpt. Bogdana Biedkę, który był naszym przewodnikiem.

Na początku opowiadał nam o pracy strażaka i funkcjonowaniu na służbie. Następnie dzięki pomocy pracujących tam strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej mogliśmy bliżej zapoznać się ze sprzętem którym się posługują co było bardzo interesujące i zaciekawiło całą grupę. Kolejnym miejscem jakie zobaczyliśmy było to stanowisko kierowania, w którym mogliśmy zobaczyć jak wygląda przyjmowanie zgłoszeń oraz dowiedzieliśmy się czym zajmuje się osoba pracująca tam. Później oprowadzono nas i pokazano miejsca gdzie spędzają czas strażacy na służbie nocnej. Mogliśmy również zobaczyć biuro st. Kpt. Bogdana Biedki oraz Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Marka Ziobro. Na końcu nasza młodzież dowiedziała się cennych informacji jak zapobiegać pożarom oraz o niszczącym niewidzialnym gazie zwanym czad. Wszystko czego się dowiedzieliśmy i co zobaczyliśmy było cenną lekcją, która na pewno przyda nam się w życiu.

Monika Frydryk

0
0
0
s2sdefault