Głównej zawartości

8 marca

8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni wydarzył się niezwykle miły wieczór, pełen pozytywnej energii i uśmiechu. Sala wypełniła się po brzegi pięknymi Paniami, bo było to spotkanie przygotowane specjalnie na ich cześć.
Przybyłe Panie i zaproszonych gości powitał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Rafał Czopor, który ze swadą prowadził konferansjerkę. Uroczystość uświetnili swą obecnością: Poseł na Sejm Piotr Uruski, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska oraz ks. prof. Stanisław Nabywaniec. Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, opierając się na cytatach o kobietach dołączyła z serca płynące życzenia dla zgromadzonych dam. Życzenia popłynęły również od przybyłych gości.

Ciekawą i  bogatą  prelekcję o kobietach z terenu gminy Dydnia jak i o samej historii święta przedstawił ks. prof. Nabywaniec. Następnie czterech przystojnych młodzieńców z Samorządowego Przedszkola w Dydni swoim przesympatycznym występem szturmem zdobyło serca Pań z widowni.
„Sto lat” zaintonowane przez Orkiestrę Dętą Gminy Dydnia pod batutą dyrygenta Zygmunta Podulki było przedsmakiem ich koncertu. A sam koncert był pięknym wydarzeniem z dokładnie dobranym i pieczołowicie dopracowanym repertuarem. Wybrane utwory brawurowo i z pełnym zaangażowaniem wykonał solista Piotr Wolwowicz.
Swym mini recitalem w błogi nastrój wprowadził publiczność zespół „Mansarda” w składzie Jadwiga Rajtar-Żaczek, Monika Krowiak, Agnieszka Myćka i Wioletta Myćka. Panie oczarowały gości wokalem i gitarowym brzmieniem, wykonując pięknie zaaranżowane szlagiery o kobietach i dla kobiet.
„Gwoździem programu” był występ czterech mieszkańców gminy Dydnia – Wojciecha Wojnara, Tomasza Adamskiego, Andrzeja Orłowskiego i Marcina Howorko – w układzie tanecznym  „A niech Wam będzie - tańczymy Jezioro łabędzie…”. Specjalnie na ten wyjątkowy wieczór, dzielni baletnicy, na wielogodzinnych próbach „wyciskali siódme poty” pod czujnym okiem naszej gokowskiej choreograf Anny Wójcik. A efekt ich tytanicznej pracy ujął za serce i rozbawił do łez niejedną kobietę na sali.
Każda z przybyłych Pań otrzymała symbolicznego goździka. Kwiaty wręczali: Poseł Piotr Uruski, Przewodniczący Rady Gminy Dydnia Piotr Szul, radni: Stanisław Sąsiadek, Marek Pocałuń, Tomasz Żaczek, Andrzej Orłowski, Maciej Kopiczak.
Zwieńczeniem wieczoru było rozlosowanie wśród zgromadzonych Pań upominków ufundowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Dydni oraz okolicznych przedsiębiorców, do których kierujemy podziękowania, a są to : restauracja „U Schabińskiej nad Sanem”, Zakład Fryzjerski „Sybilla” Aurelii Błaż z Niebocka, Warsztat Samochodowy Zenona Chorążaka z Krzemiennej, Ilona Wójcik, Kwiaciarnia Florencja z Grabownicy oraz „Sweet Project” Joanny  Siwak z Humnisk. Upominkami dla Pań były też prace wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem.
Po oficjalnej części wieczoru Dyrektor Rafał Czopor dziękując za tak liczne przybycie, zaprosił zgromadzonych w sali na poczęstunek przygotowany przez wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dydnia. Scena zaś, przemieniła się w studio fotograficzne, bo na „ściance” - również w towarzystwie przebojowych łabędzi – można było pozować do pamiątkowych zdjęć z tego Wyjątkowego Wieczoru Kobiet. Sala GOK-u tętniła życiem jeszcze długo, długo – do późnych godzin nocnych, co było potwierdzeniem, że takie wspólne spotkanie kobiet było bardzo potrzebne, by w miłej i roześmianej atmosferze oderwać się od codziennych trosk i problemów. Za rok zapraszamy na kolejne obchody ogólnogminnego Dnia Kobiet w dydyńskim Gok-u.
Pragniemy podziękować również tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowania tej uroczystości a w szczególności: Waldemarowi Niemcowi, Małgorzacie Turopolskiej, Dorocie Bluj, Joannie Hocyk, Cecylii Rychlickiej, Monice Krowiak, Adriannie Milczanowskiej. Podziękowania składamy również Janowi Wolakowi, który swym reporterskim okiem i piórem udokumentował uroczystość na łamach brzozowiana.pl, oraz Stanisławowi Cyparskiemu za reportaż filmowy z tejże uroczystości.

(a.rz.)

0
0
0
s2sdefault