Głównej zawartości

Smoleńsk

Dziś mija 9 rocznica tragicznych wydarzeń, do których doszło 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.

W katastrofie polskiego Tu – 154 zginęło 96 osób, wśród nich prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy głównych sił zbrojnych, osoby sprawujące wysokie funkcje w państwie, duchowni, przedstawiciele Rodzin Katyńskich oraz załoga i funkcjonariusze BOR.
Delegacja leciała na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Była to jedna z największych tragedii w historii powojennej RP.
Dzisiaj w całej Polsce odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Pamiętajmy o tych bolesnych wydarzeniach i uszanujmy pamięć o osobach, które straciły życie służąc ojczyźnie.

0
0
0
s2smodern