Głównej zawartości

4 maj

5 maja 2019 r., odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka 2019 w ramach XXV Podkarpackiej Pielgrzymki Strażaków do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej.

Gminę Dydnia reprezentowali Wójt Gminy Dydnia Pani Alicja Pocałuń, Członkowie Prezydium Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dydni: Pan Czesław Serafin, Pan Ryszard Milczanowski, Pan Stanisław Myćka, Pan Stanisław Pytlowany, delegacje i poczty sztandarowe z jednostek: Ochotniczej Straży Pożarnej  z Niebocka, Jabłonki, Wydrnej, Dydni, Krzywego, Krzemiennej, Temeszowa, Niewistki oraz ks. Artur Dyrda Kapelan Strażaków Gminy Dydnia.  
O godz. 10.00 w namiocie obok sanktuarium  miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia  Strażaka, podczas którego nastąpiło wręczenie odznaczeń i wyróżnień  zasłużonym strażakom.
Złotym Znakiem Związku OSP RP  został odznaczony m.in.  druh Stanisław Myćka  Prezes OSP Jabłonka, Członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Dydni.
Uroczystość stała się też okazją do przekazania gratulacji i życzeń strażakom. Głos zabrali m.in. Wiceprezes Zarządu Głównego druh Janusz Konieczny, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz, Posłanka na sejm RP Krystyna Skowrońska, Poseł na sejm RP Mieczysław Kasprzak, Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Daniel Dryniak.
Po uroczystym apelu rozpoczęła się Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych OSP z Podkarpacia oraz strażackiej orkiestry z Gaci. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Abp Adam Szal,  jednym ze współcelebransów był ks. Artur Dyrda.
Na koniec uroczystości słowo do zebranych skierował o. Krzysztof Hura kustosz sanktuarium oraz  ks. prał. Mieczysław Rusin kapelan strażaków Archidiecezji Przemyskiej.

fot. B. Byrwa

fot. T. Adamski

0
0
0
s2sdefault