Głównej zawartości

piknik

Dnia 2 czerwca 2019 r. w Krzywem odbył się piknik rodzinny po raz pierwszy zorganizowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krzywem dzięki dotacji przyznanej przez Gminę Dydnia w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.
Współorganizatorami pikniku byli: Sołtys Wsi Krzywe z Radą Sołecką, Radny Wsi Krzywe, Ochotnicza Straż Pożarna w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni.

Przy Domu Ludowym w Krzywem spotkały się całe rodziny. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Wójt Gminy Dydnia Pani Alicja Pocałuń, Sekretarz Gminy Dydnia Pani Edyta Kuczma, Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem Pani Małgorzata Jamrugiewicz, Radny Wsi Krzywe Pan Dariusz Kot, Sołtys Wsi Krzywe Pani Zofia Turoń, Radna Wsi Wydrna Pani Iwona Rachwalska.
Oprawę muzyczną zapewnił Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku, a czas umilał występ zespołu tanecznego ,,Stokrotki” działający przy GOKBPiW w Dydni.
Podczas pikniku można było podziwiać wystawę przygotowaną przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem.
Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wziąć udział w różnych konkursach przygotowanych przez Panie z Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem. Na uczestników czekały nagrody.
Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje m.in. malowanie twarzy oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Największą atrakcją była przejażdżka wozem strażackim oraz pokaz wozu policyjnego z psem policyjnym przygotowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.
Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodkie wypieki, lody, napoje i kiełbaski z grilla.
Piknik stworzył doskonałą okazję, aby zatrzymać się i pobyć z rodziną, przyjaciółmi i  sąsiadami. Dzięki wspólnej zabawie nastąpiła integracja całej społeczności lokalnej. W miłej i sympatycznej atmosferze uczestnicy pikniku bawili się do późnych godzin wieczornych.
- ,,Piknik przyciągnął trzy, a nawet cztery pokolenia…
To był dla mnie bardzo mile spędzony czas wśród sąsiadów, rodziny i znajomych…
Takie imprezy są bardzo potrzebne i cieszę się, że Koło Gospodyń Wiejskich w Krzywem odważyło się sięgnąć po dofinansowanie i tak pięknie zrealizowało projekt. Bardzo dziękuję za to zaangażowanie i Kole Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej i całej społeczności mojej miejscowości Krzywe”. – Podsumowała Alicja Pocałuń Wójt Gminy Dydnia.
Sponsorzy: Delikatesy Centrum w Dydni, Radny Pan Dariusz Kot, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krzywem, Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, Gmina Dydnia.

0
0
0
s2sdefault