Głównej zawartości

festiwal

W sobotę, 29 czerwca 2019 roku, na stadionie Victorii w Niebocku obyła się prezentacja zespołów folklorystycznych biorących udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Dzieci Gór i Dolin”. 

Na scenie wystąpiły zespoły: Serpanok z Ukrainy, Kalina z Niebocka oraz grupa teatralna Entre dos Aguas un Tearo prezentująca muzykę boliwijską. Po występach odbyła się dyskoteka.
Festiwal „Dzieci Gór i Dolin” jest corocznym, wielkim wydarzeniem w Gminie Dydnia. Każdego roku do Niebocka zjeżdżają się zespoły folklorystyczne z różnych krajów i regionów Polski. Festiwal trwa dwa dni, pierwszego dnia ma miejsce przedstawienie zespołów widowni, natomiast drugiego odbywa się jego główna część, podczas której widzowie mają okazję zaznać piękna i bogactwa folkloru z różnych części świata.

0
0
0
s2sdefault