Głównej zawartości

ćwiczenia

W dniu 18 lipca 2019 roku na terenie kompleksu leśnego Jabłonica Ruska - Ulucz zostały przeprowadzone ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu brzozowskiego pn. „LAS Jabłonica Ruska”. Ćwiczeniami kierował Zastępca Dowódcy JRG KP PSP w Brzozowie mł. bryg. Jacek Kędra. 

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki OSP z Nozdrzca, Jabłonki, Krzemiennej, Siedlisk, Witryłowa, Wary oraz JRG KP PSP z Brzozowa. Ćwiczenia polegały na ugaszeniu symulowanego pożaru lasu, kooperacji jednostek w trudnym terenie, organizacji punktu czerpania wody a także jej dostarczenia do odległego miejsca, oraz udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu strażakowi. Tego rodzaju ćwiczenia mają na celu sprawdzenie jakości komunikacji między jednostkami straży pożarnej podczas pożaru oraz doskonalenie przebiegu akcji gaśniczych.
Do zorganizowania wydarzenia przyłączyło się Nadleśnictwo Dynów, Gmina Nozdrzec oraz Gmina Dydnia.

0
0
0
s2sdefault