Głównej zawartości

W piątek, 16 sierpnia 2019 r., na Skwerze Dydyńskich w Krzemiennej odbyły się Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie to otwierało trzydniowy cykl imprez Dni Gminy Dydnia.

W zawodach wzięło udział 14 drużyn. Drużyny składały się z dzieci i ich rodziców (a niekiedy całych rodzin). Rodzice dopingowali swoje pociechy oraz udzielali im rad i wskazówek podczas wędkowania. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat oraz od 13 do 16 lat. Kryterium decydującym o przyznanej liczbie punktów była ilość złowionych ryb oraz ich ogólna waga. W kategorii wiekowej do 12 lat I miejsce zajął Aleksander Czopor, II miejsce Gabriel Klimowicz, natomiast III miejsce Jakub Jodłowski. W kategorii wiekowej od 13 do 16 lat I miejsce zajął Kacper Serafin, II miejsce Bernadeta Fejdasz, a III miejsce Kamil Gratkowski. Puchar za największą złowioną rybę otrzymał Gabriel Klimowicz. Złowiona przez niego ryba była tak duża, że podczas wyjmowania jej ze stawu urwała się żyłka od wędki. Po zakończeniu zawodów odbył się pokaz gimnastyczno- akrobatyczny w wykonaniu gimnastyczek z UKS „Spartanie” Zahutyń, trenujących pod okiem Mirosława Kaźmierczaka. Dwie spośród występujących gimnastyczek to mieszkanki gminy Dydnia.

Nagrody dla młodych wędkarzy wręczyła wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń i dyrektor GOKBPiW Rafał Czopor.

Zawody zorganizowano przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, członków koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brzozowie, sołectwa Krzemienna, Gminy Dydnia oraz lokalnych pasjonatów wędkarstwa.

 

 

 

0
0
0
s2smodern