Głównej zawartości

 

Dożynki to wielkie Święto Plonów, mające w naszej kulturze wielowiekową tradycję. Jest to jedno z ważniejszych świąt ludowych, oparte na tradycyjnych obrzędach dziękczynnych za owoce ciężkiej, rolniczej pracy. W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r., w Końskiem odbyły się Dożynki Gminne. Wydarzenie to w szczególny sposób wieńczyło trzydniowy cykl imprez Dni Gminy Dydnia.

Dożynki rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą  w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Końskiem, koncelebrowaną przez ks. prof. Stanisława Nabywańca, ks. Andrzeja Pilcha, ks. Andrzeja Szkołę, ks. Artura Dyrdę, ks. Pawła Antoszewskiego, ks. Tomasza Węgrzyńskiego. Oprawę muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Dęta Gminy Dydnia.

Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował na plac dożynkowy. Tam odbyło się oficjalne powitanie gości przez Wójt Gminy Alicję Pocałuń oraz przekazanie bochenka chleba przez Starostów Dożynek Danutę Naleśnik oraz Edwarda Faciszewskiego. Gości powitali również Wicestarosta Brzozowski Jacek Adamski, poseł Adam Śnieżek, poseł Piotr Uruski. Sekretarz Gminy Edyta Kuczma odczytała list od Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz posła Andrzeja Matusiewicza, natomiast kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzozowie Tomasz Bartnicki odczytał list od Dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale Roberta Pieszczocha.

Bardzo ważnym elementem dożynek była prezentacja delegacji wieńcowych. Koła Gospodyń Wiejskich kolejno prezentowały na scenie specjalnie przygotowane na tę okoliczność wiersze, opowiastki, piosenki. Panie z Kół Gospodyń z Dydni, Grabówki, Jabłonki, Końskiego, Krzemiennej, Krzywego, Niebocka, Niewistki, Obarzyma, Temeszowa, Ulucza, Witryłowa i Wydrnej, poza wspaniałymi występami oraz przepięknymi wieńcami, przygotowały dla wszystkich gości dożynek pyszne potrawy, ciasta, pieczywa i inne smakołyki.

Podczas dożynek na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta Gminy Dydnia z kapelmistrzem Zygmuntem Podulką na czele oraz młodzieżowa kapela ludowa Młoda Przepióreczka prowadzona przez Dariusza Klimowicza. Ponadto grupa mieszkańców Gminy Dydnia przedstawiła obyczajową scenkę dotyczącą tradycji wypieku chleba w naszej lokalnej kulturze. Widzowie mogli przenieść się w czasie i poznać zwyczaje ludowe i obrzędy towarzyszące pieczeniu chleba. Wieczorem goście bawili się przy cygańskiej muzyce zespołu Vanessa i Jej Cyganie.

Wokół placu dożynkowego stały stoiska promocyjne, informacyjne, warsztatowe, m.in. stoisko promocyjne Związku Gmin Turystycznych, stoisko Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku, na którym studenci ratownictwa medycznego demonstrowali metody prawidłowego udzielania pierwszej pomocy, stoisko promocyjno-informacyjne KRUS, stoisko warsztatów cukierniczych, na którym Diana Sobolak pokazywała jak wykonywać dekoracje cukiernicze z masy cukrowej, stoiska z rękodziełem, stoiska z produktami lokalnymi.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Dydnia przy współpracy z Gminą Dydnia, Gminnym Ośrodkiem Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, Sołectwem Końskie. Dożynki dofinansowano ze środków Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Ziemia Brzozowska”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Wójta Gminy Dydnia.

 

 

0
0
0
s2smodern