Głównej zawartości

szkoła

Nadszedł już wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny, który zainaugurowaliśmy  mszą świętą, celebrowaną przez Księdza Proboszcza Jana Dąbala. Następnie, z pocztami sztandarowymi, przemaszerowaliśmy do budynku szkoły, gdzie odbyła się druga część uroczystości. W tym szczególnym dniu towarzyszyła nam Pani Alicja Pocałuń - Wójt Gminy Dydnia, a także Rodzice oraz emerytowani Nauczyciele. 

Apel rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, po którym Pani Dyrektor podzieliła się reflekcją związaną z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Uczniowie klasy VIII – Natalia Kędra i Szymon Chorążak – wyrecytowali wiersze Władysława Broniewskiego pt. „Żołnierz polski” oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. „Niebo złote ci otworzę...”.
Dyrekcja naszej szkoły w imieniu całego Grona Pedagogicznego pożegnała Nauczycielki, które w tym roku przeszły na emeryturę – Panie Alinę Słotę, Grażynę Indyk oraz Lucynę Adamską. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i łez wzruszenia. Pani Wójt Alicja Pocałuń zwróciła się do Uczniów i Nauczycieli naszej szkoły z życzeniami sukcesów w nowym roku szkolnym: „Chciałabym Wam złożyć najlepsze życzenia - by ten rok szkolny minął Wam lekko, szybko i zakończył się jak najlepszymi rezultatami. Chciałam złożyć życzenia także gronu pedagogicznemu - życzę Państwu także tego, by ten rok szkolny był dla Was lekki - byście mieli uczniów, którzy przyniosą dumę wychowawcom, szkole, nauczycielom i rodzicom. Życzę nauczycielom i rodzicom, byście byli państwo zadowoleni z władz - nie tylko samorządowych, ale i centralnych. Cieszę się, że zarówno w szkole w Dydni jak i wszystkich szkołach na terenie Gminy Dydnia żaden nauczyciel nie stracił pracy, a wręcz przeciwnie - udało się tak przeorganizować arkusze organizacyjne, że znacząca większość nauczycieli ma pełen etat.”
Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła Koordynatorkom programu Szkoła z klasą 2.0, Paniom Zofii Wojnowskiej i Jolancie Kłodowskiej, Certyfikat 2.0, który nasza szkoła otrzymała za pracę w roku 2018/2019. Natomiast Pani Marta Rachwał odebrała dyplom dla szkoły za udział w IV edycji projektu edukacyjnego UNICEF Szkoła z Prawami Dziecka.

Monika Kij

0
0
0
s2sdefault