Głównej zawartości

50 lat

50. rocznica ślubu to jeden z najważniejszych jubileuszy w życiu małżonków oraz ich rodzin. To przepiękne świadectwo potęgi i siły miłości, która połączyła ze sobą dwoje ludzi i przez 50 lat pozwalała im wspólnie pokonywać życiowe zakręty.

W niedzielę, 22 września 2019 roku świętowaliśmy w gminie Złote Gody, wraz z parami, które w 1969 roku zawarły związek małżeński.  W uroczystości udział wzięło 8 par z Gminy Dydnia: Daniela i Józef Czebieniakowie, Danuta i Jan Demczakowie, Anna i Józef Leszczykowie, Janina i Roman Leszczykowie, Józefa i Józef Nyczowie, Teresa i Stanisław Ochałkowie, Halina i Piotr Sokołowscy, Józefa i Mieczysław Tokarscy wraz z rodzinami, przedstawiciele Urzędu Gminy w Dydni wójt Alicja Pocałuń, sekretarz Edyta Kuczma, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Pomykała, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Beata Czerkies, przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul, sołtys Końskiego Andrzej Orłowski, sołtys Witryłowa Agnieszka Węgrzyńska.
Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym w Końskiem koncelebrowaną przez ks. Andrzeja Pilcha oraz ks. prof. Stanisława Nabywańca. Podczas mszy jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, którą składali sobie pięćdziesiąt lat temu. Księża podarowali parom poświęcone krzyże, a także przekazali w imieniu arcybiskupa specjalne błogosławieństwo.
Po mszy uczestnicy przenieśli się do sali Domu Ludowego w Witryłowie, gdzie odbyło się specjalnie przygotowane przyjęcie. Wójt Alicja Pocałuń, Kierownik USC Małgorzata Pomykała oraz przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul złożyli jubilatom serdeczne życzenia i gratulacje, a także w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przekazali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten jest polskim honorowym odznaczeniem cywilnym, nadawanym parom, które wspólnie przeżyły 50 lat małżeństwa.

0
0
0
s2sdefault