Głównej zawartości

gala

19 września br. w Teatrze Małym w Tychach druh Dominik Barszczowski prezes OSP Wydrna i Roman Janowicz w imieniu prezesa OSP Niewistka odebrali umowy na dofinasowanie zakupu wyposażenia dla jednostek. W tegorocznej edycji programu Fundacja ORLEN dla strażaków złożono ponad 2,2 tys wniosków. Państwowy koncern paliwowy wyróżnił 249 jednostek państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej z całego kraju, do podziału było 2 mln zł.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że To dla mnie ogromna radość i duma być dzisiaj tutaj z Wami. Dziękuję za Wasze męstwo i odwagę.
Wniosek o dofinansowanie złożyło dwie jednostki z terenu gminy, dofinansowanie otrzymała Niewistka 15 tys. zł oraz Wydrna 10 tys. zł. W uroczystej gali z powiatu brzozowskiego udział wzięli także Jacek Adamski wicestarosta brzozowski, który pilotował wnioski na dofinasowanie, Stanisław Pytlowany wiceprezes ZOG ZOSP RP w Dydni, Piotr Frydryk skarbnik OSP Wydrna oraz delegacja z gminy Nozdrzec na czele z wójtem Stanisławem Żelaznowskim.  Galę uświetnił koncert w wykonaniu zespołu PECTUS.

0
0
0
s2sdefault