Głównej zawartości

Dzień Eduakcji

Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany pod nazwą Dnia Nauczyciela, jest polskim świętem oświaty, obchodzonym co roku w dniu 14 października. Data ta jest jednocześnie rocznicą powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została powołana w 1773 roku na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i była pierwszym w Europie organem władzy oświatowej.

W Gminie Dydnia obchody związane z tym wyjątkowym świętem odbyły się we wtorek, 15 października 2019 roku. W szkołach naszej gminy odbyły się uroczyste akademie, podczas których uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie i poprzez pasowanie na ucznia zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej. Uczniowie złożyli swoim nauczycielom i wychowawcom piękne życzenia i podziękowania. Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń wzięła udział w uroczystościach Dnia Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Dydni i Szkole Podstawowej w Niebocku. Wzięła również udział w specjalnie przygotowanym z tej okazji koncercie w Szkole Muzycznej I stopnia w Dydni.
Wójt serdecznie podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół za trud ich pracy na rzecz edukacji i wychowania młodzieży. Złożyła im również życzenia zdrowia, zadowolenia i satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym oraz owocnej współpracy z uczniami, rodzicami i władzą samorządową, w atmosferze wzajemnego szacunku, zrozumienia i życzliwości.

0
0
0
s2sdefault