Głównej zawartości

patron

Dzień patrona szkoły to bardzo ważne wydarzenie w życiu społeczności szkolnej. Zebrani na obchodach uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wspólnie honorują postać patrona, skupiając się na jego wyjątkowych cechach, będących wzorem szlachetności dla innych. 

W dniu 16 października 2019 roku odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Jabłonce, świętego Jana Pawła II. Rozpoczęła je msza święta w kościele parafialnym w Jabłonce, po której wszyscy zgromadzeniu przemaszerowali pod pomnik św. Jana Pawła II przy szkole podstawowej. Tam delegacje złożyły kwiaty i znicze. W uroczystości udział wzięli m.in. wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni Rafał Czopor, radni Gminy Dydnia Iwona Rachwalska i Robert Kulon, delegacja z miejscowości Widełki - dyrektor Szkoły Podstawowej Mirosław Karkut i ksiądz proboszcz Lucjan Kot, dyrektorzy i nauczyciele szkół z Gminy Dydnia, uczniowie i mieszkańcy.
Po złożeniu kwiatów goście przenieśli się do szkoły gdzie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Jabłonce. Uroczystość ta była głęboką refleksją nad naukami Jana Pawła II. Dotykała tematów cierpienia, empatii, pomocy innym, odpowiedzialności społecznej. Zgromadzeni goście podzielili się również własnymi przemyśleniami i doświadczeniami związanymi z postacią Patrona.
Podczas uroczystości dyrektor szkoły Zuzanna Dmitrzak oraz wójt Alicja Pocałuń wręczyły nagrody zwycięzcom XIII Gminnego Konkursu Wiedzy o św. Janie Pawle II. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Dawid Kolencio ze Szkoły Podstawowej w Końskiem i Anna Szajnowska ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce, drugie miejsce zajęła Maja Kopiczak ze Szkoły Podstawowej w Grabówce, natomiast trzecie miejsce zajęła Aleksandra Szczepek z Zespołu Szkół w Niebocku. Ponadto dyrektor szkoły wręczyła również honorowe medale Przyjaciołom Szkoły. Odznaczenie to od lat nadawane jest osobom i instytucjom blisko współpracującym ze Szkołą Podstawową w Jabłonce. W tym roku otrzymali je: weteran II wojny światowej Piotr Sokołowski, prezes Powiatowego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody Barbara Kopczyk oraz Szkoła Podstawowa w Widełce.

 

0
0
0
s2sdefault