Głównej zawartości

OSP Witryłów

26 listopada w Witryłowie odbyła się uroczystość przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jednostce OSP Witryłów. Całkowita wartość pojazdu wyniosła 759 771 złotych, w tym 100 tysięcy złotych dofinansowania z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, 210 tysięcy złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 223 144 złote dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego i 206 626 złotych z budżetu Gminy Dydnia.

Samochód został wprowadzony w asyście jednostek OSP z Krzywego i Temeszowa. Nowym samochodem kierował wiceprezes i kierowca OSP Witryłów Mieczysław Bielański. W uroczystości udział wzięli wójt Alicja Pocałuń, radna Witryłowa Izabela Leszczyk, sołtys Witryłowa Agnieszka Węgrzyńska, strażacy i mieszkańcy Witryłowa.
Samochód marki Volvo, rocznik 2019, został wyprodukowany przez firmę „bocar” z Korwinowa koło Częstochowy. Jest przystosowany do przewozu 6 osób, wyposażony w zbiornik wody o pojemności 3055 dm3, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 310 dm3, autopompę o wydajności 2928 dm3, linię szybkiego natarcia długości 60 m, wyciągarkę elektryczną, maszt oświetleniowy pneumatyczny. W kabinie znajduje się radiotelefon samochodowy. Odbiór samochodu miał miejsce w dniu 19 listopada 2019 r.

0
0
0
s2sdefault