Głównej zawartości

sportowcy

5 grudnia 2019 r. podczas sesji Rady Gminy Dydnia zostały wręczone nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe na szczeblu krajowym dla uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Dydni i Zespołu Szkół w Niebocku oraz Dominika Kulona i Kamila Kędry.
Nagrody za osiągnięcie wysokich wyników sportowych otrzymali:
Szkoła Podstawowa w Dydni:
1.    Dominika Cierpiak
2.    Kacper Cierpiak
3.    Dawid Chamulak
Zespół Szkół w Niebocku:
1.    Mikołaj Jatczyszyn
2.    Tomasz Jatczyszyn
3.    Wiktor Pocałuń
4.    Weronika Szelest

Wyżej wymienieni uczniowie i absolwenci osiągnęli wysokie wyniki sportowe w zawodach rejonowych, powiatowych i wojewódzkich. Reprezentowali wiele dyscyplin m.in.: biegi, sztafetowe biegi przełajowe, sztafeta 4 x 100 m., pływanie, rzut dyskiem, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, oraz dyscypliny drużynowe takie jak piłka siatkowa i unihokej.
Dominik Kulon rozpoczął realizować swoje marzenia z piłka nożną w 2010 roku w klubie ULKS „Grabowianka”, grając najpierw w grupie orlików, a następnie w grupie trampkarzy starszych. Od września 2016 roku Dominik jest w kadrze Podkarpacia. W 2014 roku dostał powołanie na zgrupowanie letniej Akademii Młodych Orłów, a w styczniu  2017 roku na zgrupowanie zimowe do Bydgoszczy. Akademia Młodych Orłów to oficjalnie Kadra Polski rocznika 2003. W 2017 roku jako zawodnik kadry trampkarzy starszych Podkarpacia zdobył z drużyną mistrzostwo regionu, w którego skład wchodzą związki: podkarpacki, małopolski, świętokrzyski i lubelski. Jako zwycięzcy brali udział w mistrzostwach Polski trampkarzy starszych w Suwałkach. Wiosną 2018 roku drużyna Karpat Krosno rozegrała mecz barażowy z drużyną Małopolskiego Związku Piłki Nożnej o Centralną Ligę Trampkarzy Starszych. Latem 2018 roku razem ze swoja drużyna był na turnieju w Barcelonie. W turnieju wzięło udział 90 drużyn z 22 krajów z całego świata. Zespół Dominika wygrał cały turniej, a on został królem strzelców. Jesienią 2018 r otrzymał powołanie na dwumecz Polska - Austria. Był to jego debiut w reprezentacji Polski U - 16. W listopadzie tego roku dostał kolejne powołanie na konsultacje szkoleniowe U - 17 w Siedlicach. Obecnie Dominikiem zainteresowane są kluby ekstraklasy takie jak: Wisła Kraków i Górnik Zabrze.
Kamil Kędra swoją przygodę z wędkarstwem rozpoczął w wieku 13 lat. Pierwsze zawody sportowe w jakich brał udział, były zorganizowane z okazji dnia dziecka. To one sprawiły, że wędkarstwo stało się pasją Kamila. Pierwszym sukcesem było zdobycie tytułu Mistrza Okręgu Krosno w wędkarstwie spławikowym indywidualnie oraz drugiego miejsca z drużyną. Mieszkaniec Krzemiennej bierze udział w wielu zawodach wędkarskich. W tym roku Kamil, zdobył kolejny tytuł Mistrza Okręgu Krosno w kategorii indywidualnej oraz uplasował się na 6 miejscu w Mistrzostwach Polski Juniorów na jeziorze Wygonin.

0
0
0
s2sdefault