Głównej zawartości

wigilia

Zgodnie z coroczną tradycją w sobotę, 14 grudnia 2019 r. w Domu Ludowym w Niebocku odbyło się spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych. Organizatorem wydarzenia od lat jest Koło Gospodyń Wiejskich w Niebocku.
Spotkanie to odbyło się dzięki zaangażowaniu i pracy wielu ludzi, przede wszystkim Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Niebocku, które poświęciły mnóstwo czasu i pracy na to by przygotować wigilię w duchu naszej polskiej tradycji.

Spotkanie odbyło się także dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: Waldemara Irzyka, Dariusza Czerkiesa, Jana Oleniacza oraz Wacława Skiby. W przygotowanie uroczystości włączyli się również uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Niebocku, którzy zatroszczyli się o to, by stworzyć na sali wyjątkową, świąteczną atmosferę. Przygotowali piękny występ artystyczny, pełen poezji, muzyki i kolęd.
Obecnych na wigilii gości serdecznie powitał sołtys Niebocka Maciej Dżoń i korzystając z tej okazji złożył wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne- dużo spokoju i wszelkiej pomyślności. Pośród zaproszonych gości znaleźli się wójt gminy Alicja Pocałuń, sekretarz gminy Edyta Kuczma, dyrektor GOKBPiW Rafał Czopor, księża parafii w Niebocku ks. prał. Andrzej Szkoła, ks. Michał Deryło, radni z Niebocka Tomasz Żaczek, Paweł Kopczyk, Krzysztof Kopczyk. Świąteczne życzenia przybyłym gościom złożyła również wójt gminy Alicja Pocałuń.
Spotkanie wigilijne rozpoczęło się w tradycyjny sposób modlitwą i odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Później wszyscy złożyli sobie życzenia, podzielili się opłatkiem, po czym, w blasku choinki i świec, zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, zgodnie z tradycją, przygotowały dwanaście wigilijnych potraw, między innymi barszcz z uszkami, pierogi, gołąbki, rybę, kapustę z grochem, jagodziankę, kompot z suszek. Wciąż żywym elementem naszej polskiej tradycji jest kolędowanie. Podczas wigilii brzmiały znane nam, naszym rodzicom, dziadkom i pradziadkom kolędy. Wszyscy włączyli się we wspólne śpiewanie tych szczególnych dla nas świątecznych pieśni, które napawają serca radosnym, nieco nostalgicznym nastrojem i przywracają wiele pięknych wspomnień. Muzykę do kolęd na akordeonie wygrywał pan Szymon Rachwał.

0
0
0
s2sdefault