Głównej zawartości

zakończenie

„To historyczne zakończenie roku szkolnego, jakiego jeszcze nigdy nie było. Jednak miejcie świadomość czegoś bardzo w tej sytuacji ważnego – jesteście bohaterami swoich czasów. Dzięki waszej determinacji i współpracy wszystko się udało i możemy dzisiaj powiedzieć, że kończymy ten rok szkolny sukcesem. Zachowaliście się odpowiedzialnie, zastosowaliście się do zaleceń, pięknie współpracowaliście z nauczycielami w formie zdalnej, udało Wam się napisać egzaminy. Bardzo Wam za tę wytężoną pracę dziękuję. Nie myślcie o tej sytuacji w kategoriach straconego czasu, pomyślcie o tym jako o nowym doświadczeniu i ważnej życiowej lekcji samodzielności, wytrwałości i cierpliwości.”

Tymi słowami wójt Alicja Pocałuń żegnała się z absolwentami szkół podstawowych Gminy Dydnia podczas kameralnych spotkań na zakończenie roku szkolnego w dniu 26 czerwca 2020. Chwila ta była szczególna i bardzo wzruszająca, na sali uczniowie siedzący w dużych odstępach od siebie, nie było pełnej rady pedagogicznej, nie było rodziców, nie było młodszych kolegów… Zamiast tradycyjnej akademii odtworzono filmy nagrane przez uczniów na pożegnanie z kolegami, nauczycielami i całą społecznością szkoły. Padło wiele serdecznych słów i wyrazów wdzięczności, zarówno od uczniów dla nauczycieli jak i od nauczycieli dla uczniów. Absolwentom rozdano świadectwa oraz nagrody za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.
Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń podziękowała za współpracę dyrektorom, nauczycielom i uczniom, ale również rodzicom, za zrozumienie powagi sytuacji, za ich cierpliwość, wyrozumiałość, a także okazaną solidarność społeczną. „W trosce o dobro Waszych dzieci musieliście częściowo przyjąć rolę nauczycieli. Musieliście połączyć wszystkie dotychczasowe obowiązki z jeszcze jedną życiową funkcją. Ale właśnie dzięki temu daliście swoim pociechom piękny przykład tego czym tak na prawdę jest odpowiedzialność i siła charakteru.”

0
0
0
s2sdefault