Głównej zawartości

26 lipca na placu przy Domu Ludowym w Krzywem odbył się „Turniej wsi sołectw Gminy Dydnia”.  Turniej rozpoczął się występem orkiestry dętej z Dydni działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni, który odbył się w ramach realizowanego programu FIO. Nieformalna grupa Muzykanty z Krzywego realizuje projekt pod tytułem „I Ty możesz zostać Jasiem Muzykantem” realizowany w ramach FIO – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Akademia Aktywnych Obywateli, Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.

Celem realizowanego projektu jest:
- zwiększenie repertuaru muzycznego orkiestry dętej,
- zakup podstawowych instrumentów,
- przeprowadzenie warsztatów muzycznych,
- wyjazd integracyjno-szkoleniowy,
- organizacja koncertów,

Koncert pt. „Jest w orkiestrach dętych taka siła” odbył się podczas X Międzyregionalnego Święta Fajki – Grabowniańskie Święto Fajki w którym oprócz Orkiestry Dętej z Gminy Dydnia wzięła udział Młodzieżowa Orkiestra Dęta „AWANTI” ze Sanoka. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości – 3600 złotych. Czas realizacji zadania od 08.04.2015 do 20.09.2015r.

Następnie odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne o puchar Radnego wsi Krzywe.

Reprezentacje sześciu miejscowości: Dydni, Jabłonki, Krzywego, Obarzyma, Witryłowa i Wydrnej rywalizowały m.in. w następujących konkurencjach: bieg z wodą, rzut gumofilcem, wypijanie piwa przez słomkę, przeciąganie liny, niesienie sołtysa lub radnego do mety, bieg z kobietą na plecach, skoki w workach (drużynowe), obrót wokół własnej osi, bieg i strzał do bramki. Po emocjonujących zmaganiach zwyciężyła drużyna z Jabłonki, przed Dydnią i Krzywem.
Między rozgrywanymi konkurencjami  występowały kapele ludowe: „Nawsianie” z Nawsia, „Brzostowianie” z Brzostka i „Przepióreczka” z Dydni.
Organizatorami imprezy były OSP Krzywe, Radny (Dariusz Kot), sołtys wsi Krzywe (Zofia Turoń) i Rada Sołecka, KGW w Krzywem. Imprezę zakończył wieczorny festyn z zespołem Just Bend.

0
0
0
s2smodern