Głównej zawartości

W sobotnie popołudnie 7 maja br. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Niebocka zorganizowały uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Wzięły w nim udział wszystkie panie należące do KGW oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski, Sekretarz Gminy Beata Czerkies, dyrekcja ZS w Niebocku Bożena Chorążak i Renata Sieńczak oraz Tomasz Żaczek i Ryszard Kopczyk- przedstawiciele Rady Gminy.

Na tym pięknym spotkaniu nie mogło zabraknąć muzyki. Najpierw dla zebranych gości wystąpił dziewczęcy zespół wokalny „Mansarda”, który wykonał godzinny koncert polskich piosenek o różnorodnym charakterze. Były tam i piosenki turystyczne, np. „Ballada majowa”, czy „Bieszczadzkie anioły”, ale także największe polskie przeboje lat 60,70- tych, takie jak „Radość najpiękniejszych lat”, „Kochać…”, czy „List do matki”. Koncert zakończyła wiązanka utworów biesiadnych, która chyba najbardziej przypadła do gustu publiczności. Po występie dziewcząt, na scenie zagrał i zaśpiewał ludowy zespół „Przepióreczka”, promujący już od przeszło trzydziestu lat Niebocko i całą gminę na różnych scenach folklorystycznych. Zespół „Mansarda” jest sporo młodszy, gdyż działa dopiero od około czterech lat, ale także ma na swoim koncie pokaźną liczbę koncertów i występów. Jak widać, dla mieszkańców Niebocka muzyka stanowi ważny aspekt życia kulturalnego, dlatego tym bardziej miłe jest to, że dwa rodzime zespoły mogły zaprezentować się na wspólnej scenie w tym pięknym dniu, bawiąc i wzruszając zebranych gości. Profesjonalne nagłośnienie obu występów zapewnili akustycy z Gminnego Ośrodka Kultury: Wojciech Wojnar i Maciej Oleniacz. Smaczny poczęstunek przygotowały panie z KGW Niebocko pod kierunkiem przewodniczącej Koła - Ryszardy Żaczek.

0
0
0
s2sdefault