Głównej zawartości

„Nie lękajcie się… Ja jestem z wami”…
W sobotę 7 maja w parafii Jabłonka miała miejsce szczególna uroczystość- wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II. Wydarzenie to zainaugurowała uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego - osobistego sekretarza Jana Pawła II, świadka Jego ŚWIĘTOŚCI.

Z wielką radością przeżywaliśmy ten dzień - zarówno w społeczności szkolnej, jak i parafialnej. Uroczystość w kościele uświetnił występ uczniów ze Szkoły Muzycznej w Dydni- na czele z p. dr Elżbietą Przystasz a także Chóru z Sanoka.
Słowa Arcybiskupa skierowane podczas homilii utwierdzają nas w przekonaniu, że Jan Paweł II w swej codzienności był ŚWIĘTY. Świadczył o tym Jego sposób na przeżywanie każdego dnia: dla wszystkich bowiem potrafił znaleźć czas, pamiętał w modlitwie o tych, z którymi się spotykał, dużo się modlił w wielu intencjach i o różnych porach dnia. Jego obecność i bliskość możemy namacalnie odczuć teraz, kiedy pozostał z nami w cząstce świętych relikwii.
Po mszy udaliśmy się w procesji pod pomnik Jana Pawła II przy naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, wspólnie się pomodliliśmy i odśpiewaliśmy pieśni maryjne. Po zakończonej procesji Arcybiskup Mokrzycki odwiedził naszą szkołę, dokonał wpisu do szkolnej kroniki:
 „Gratuluję Szkole, że wybrała sobie za Patrona Jana Pawła II, u boku którego byłem przez ponad 9 lat jako drugi sekretarz. Z pewnością jako Święty będzie pomagał Wam zdobywać wiedzę i stawać się Człowiekiem. Dyrekcji dziękuję za obdarzenie mnie odznaczeniem „Przyjaciela Szkoły”. Całej społeczności szkolnej z serca błogosławię”. Zwiedził również muzeum poświęcone naszemu Patronowi. Przekazał nam pamiątkowy medal z pontyfikatu Jana Pawła II, który wzbogaci zbiór pamiątek .
Jan Paweł II przybył do nas z daleka, lecz tak naprawdę powrócił do siebie, w te piękne, górskie okolice, które były mu od zawsze bliskie. Jesteśmy uczestnikami niezwykłych wydarzeń, które dzieją się w naszych czasach. W Roku Miłosierdzia Bożego kolejny raz zostaliśmy obdarowani niezwykłą łaską, bowiem do relikwii św. s. Faustyny dołączył św. naszych czasów- Jan Paweł II. Temat Miłosierdzia często Mu towarzyszył. To On napisał Encyklikę o Bożym Miłosierdziu, On ogłosił Święto Bożego Miłosierdzia, On także kanonizował sekretarkę Bożego Miłosierdzia- św. s. Faustynę.
Wierzymy, że teraz będziesz nam szczególnie błogosławił św. Janie Pawle II. Twoje słowa „Nie lękajcie się” nabierają aktualności i mocy w tych trudnych czasach. Niech przykład Twojego życia umacnia nas w drodze do świętości. Błogosław nam, szczególnie teraz, gdy Ewangelię winniśmy „głosić na dachach...”.

Justyna Cyparska

Fot. Ireneusz Sokołowski

0
0
0
s2sdefault