Aktualności

Dożynki to wielkie Święto Plonów, mające w naszej kulturze wielowiekową tradycję. Jest to jedno z ważniejszych świąt ludowych, oparte na tradycyjnych obrzędach dziękczynnych za owoce ciężkiej, rolniczej pracy. W niedzielę, 18 sierpnia 2019 r., w Końskiem odbyły się Dożynki Gminne. Wydarzenie to w szczególny sposób wieńczyło trzydniowy cykl imprez Dni Gminy Dydnia.

s2smodern

W sobotę, 17 sierpnia 2019 r. , w ramach drugiego dnia cyklu imprez Dni Gminy Dydnia, odbyły się Międzynarodowe Zawody Pożarnicze, a także Święto Pieroga w Temeszowie.

s2smodern

W piątek, 16 sierpnia 2019 r., na Skwerze Dydyńskich w Krzemiennej odbyły się Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie to otwierało trzydniowy cykl imprez Dni Gminy Dydnia.