Głównej zawartości

Aktualności

wirus

Dzieci i młodzież do 18. roku życia obowiązuje zakaz wychodzenia z domu bez opieki dorosłej osoby. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.
W mocy nadal pozostają inne ograniczenia w przemieszczaniu się, które dotyczą wszystkich. W dalszym ciągu nie można wychodzić z domu, z wyjątkiem:    dojazdu do pracy,     wolontariatu na rzecz walki z Covid-19,  załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Chodzi tu o niezbędne zakupy spożywcze, wykupienie lekarstw, wizytę u lekarza, opiekę nad bliskimi, wyprowadzanie zwierząt.

0
0
0
s2sdefault

informacja

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, biorąc pod uwagę zminimalizowanie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa, apelujemy o załatwianie wszystkich możliwych spraw telefonicznie lub za pośrednictwem poczty internetowej.
Walka z koronawirusem wymaga przestrzegania niezbędnych zaleceń służb sanitarnych oraz odpowiedzialności każdego z nas.
Prosimy Państwa o kontakt z Gminnym Punktem Doradztwa Rolniczego w Dydni  drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 723 977 311 aż do odwołania.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad organizacji pracy znajdziecie Państwo na stronie: www.podrb.pl

 

0
0
0
s2sdefault

Zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych powoływanych w gminie Dydnia w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r., należy składać:

  • W godzinach pracy UG Dydnia, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.15 do 15.15, za wyjątkiem: 9.04.2020 – 10.04.2020(czwartek, piątek). W tych dniach zgłoszenia w UG Dydnia przyjmowane będą w godzinach 8.00 – 12.00.
  • Zgłoszenia należy składać w specjalnie oznaczonej i przeznaczonej wyłącznie do tego celu urnie, znajdującej się na korytarzu w budynku Urzędu Gminy w Dydni, Dydnia 221. Ze względu na stan epidemii drzwi budynku są zamknięte. W celu ich otwarcia należy nacisnąć dzwonek znajdujący się obok drzwi lub telefonicznie skontaktować się z pracownikiem Urzędu pod nr tel. 13 4308125, 13 4308121.  
  • Zgodnie z przyjętą w Urzędzie Gminy w Dydnip rocedurą postępowania z dokumentami wpływającymi z zewnątrz, są one przekazywane urzędnikowi do załatwienia po upływie 48 godzin. Zatem dopiero po tym czasie urzędnik może przystąpić do zweryfikowania poprawności dokonania zgłoszenia i wprowadzania danych kandydatów do elektronicznego systemu WOW.
  • Zgłoszenia można także wysyłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Dydni, 36-204 Dydnia 221z dopiskiem na kopercie „Zgłoszenie kandydatów do OKW”;
  • Zgłoszenie kandydatów na członków komisji wyborczych może zostać przesłane również w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 r., w godzinach pracy UG Dydnia. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy bezwzględnie przesłać do urzędu tradycyjną pocztą lub dostarczyć w sposób opisany w punkcie 1 i 2 niniejszej informacji.

Uwaga!   
Do zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, niezależnie od sposobu jego dokonania, należy dołączyć upoważnienie  pełnomocnika komitetu wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę dokonującą tego zgłoszenia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 13 43 08 125 lub 13 43 08 138.


Wójt Gminy Dydnia
/-/ Alicja Pocałuń

Dodatkowe informacje oraz formularze:
https://dydnia.bip.gov.pl/wybory-prezydenta-rp/uchwala-nr-11-2019-pkw-z-dnia-27-lutego-2019r.html
https://dydnia.bip.gov.pl/wybory-prezydenta-rp/uchwala-nr-20-2020-pkw-z-dnia-17-lutego-2020r.html


0
0
0
s2sdefault