Głównej zawartości

sks

Rusza kolejna edycja programu Szkolny Klub Sportowy (SKS) organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, koordynowanego przez Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest stworzenie warunków do pozalekcyjnej aktywności fizycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, promowanie idei zdrowego i aktywnego stylu życia, a także walka z nadwagą i otyłością pośród dzieci i młodzieży. 

Zajęcia sportowo-rekreacyjne prowadzone będą w II edycjach, pierwsza od 27 stycznia do 26 czerwca 2020, natomiast druga od 2 września do 15 grudnia 2020. W Gminie Dydnia do programu przystąpiły szkoły z: Dydni (2 grupy, łącznie 51 osób), Niebocka (2 grupy, łącznie 41 osób), Jabłonki (1 grupa, 15 osób), Grabówki (1 grupa, 15 osób) i Końskiego (1 grupa, 18 osób). Zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu po 60 minut. Ogólnie w całym województwie chęć udziału w programie zgłosiło 1319 grup i na wszystkie uzyskano dofinansowanie.

0
0
0
s2sdefault