Głównej zawartości

wirus 

Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w związku z epidemią koronawirusa od poniedziałku 9 listopada 2020 nauka zdalna będzie obowiązywać we wszystkich klasach szkół podstawowych (I-VIII), średnich i wyższych. Nauka zdalna potrwa przynajmniej do 29 listopada 2020. Jednie przedszkola i żłobki pozostają w zwykłym trybie pracy z zastosowaniem obowiązującego rygoru sanitarnego.

Ponadto od 7 listopada do 29 listopada będą obowiązywały m.in. następujące ograniczenia:
- HANDEL: Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą;
Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian)
- KULTURA: Zamknięte zostaną placówki kultury, w tym m.in. teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury.
- GASTRONOMIA: Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa jest realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.
- BASENY I SIŁOWNIE: Zostaną zamknięte. (Z wyjątkiem m.in. placówek prowadzących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów, placówek przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego.)
- KOŚCIOŁY: Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych obowiązuje limit - 1 osoba na 15 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
- ZGROMADZENIA: Istnieje możliwość organizowania zgromadzeń publicznych do 5 osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Uczestnicy powinni utrzymywać dystans 1,5 m od siebie oraz zakrywać usta i nos.
- HOTELARSTWO: Hotele są dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

0
0
0
s2sdefault