Hauptinhalt

kaczki

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale wraz z Instytutem Zootechniki PIB ZD Kołuda Wielka podjął się ponownie w tym roku sprzedaży piskląt 1-dniowych kaczek i gęsi dla podkarpackich rolników. Pisklęta pochodzą z najlepszej hodowli zasobów genetycznych ZD Dworzyska Instytutu Zootechniki w Krakowie. Dodatkowo będzie można również zakupić brojlery kurze.

Warunki zakupu:

- zamówienie minimum 10 sztuk piskląt.

- Punkty odbioru piskląt: Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale lub Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Brzozowie.

OFERTA:

Brojlery kurze w wadze 2-2,5 kg – cena: 5 zł/kg.

Pisklęta kaczek i gęsi

Kaczka Pekin – 4 zł/szt.

Kaczka Dworka – 4,5 zł/szt.

Kaczka KHO – 3,5 zł/szt.

Kaczka Biegus – 4 zł/szt.

Gęś Landes – 15 zł/szt.

Gęś Kubańska – 13,5 zł/szt.

Gęsi ras zachowawczych – 11,5 zł/szt.

Jeśli chodzi o gęsi ras zachowawczych ze względów organizacyjnych Instytut Zootechniki łączy je

w grupy i nie będą pakowane osobno. Zostaną one dostarczane w następujących grupach:

• GRUPA II obejmuje gęsi ras: lubelskiej, kieleckiej, podkarpackiej
  • GRUPA III obejmuje gęsi ras: rypińskiej, suwalskiej, kartuskiej
  • GRUPA „DUŻE” obejmuje gęsi ras: pomorskiej, romańskiej, słowackiej.

Zatem rolnik zamawiając gęsi np. z grupy II może dostać gęsi rasy lubelskiej, kieleckiej lub podkarpackiej w różnej konfiguracji.

Gęsi Landes i Kubańskie oraz poszczególne rasy kaczek (pekin, dworka, kho, biegus) będą pakowane według ras.

Pierwsze dostarczenie piskląt na teren powiatu nastąpi po 15 marca 2021 r. (dostawy planowane są raz w tygodniu w godzinach popołudniowych). Zamówienia można składać do 15 lutego 2021 r.

Chęć zakupu można zgłosić do Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzozowie

tel. 13 43 411 89, lub u doradcy rolniczego - Wioletta Wolanin-Nastał: 723 977 311