Hauptinhalt

W dniu 02 czerwca 2017 r. Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Dydnia Piotrem Szulem i Wicewójtem Stanisławem Pałysem uczestniczyli w uroczystościach Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Podczas święta samorządowego - decyzją Komisji Nominacyjnej i Kapituły  - Jerzy F. Adamski otrzymał z rąk marszałka województwa podkarpackiego p. Władysława Ortyla i wojewody p. Ewy Leniart PODKARPACKĄ NAGRODĘ SAMORZĄDOWA DLA NAJLEPSZEGO WÓJTA W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM W 2016 ROKU.

Każdego roku Dzień Samorządu Województwa Podkarpackiego jest okazją do nagrodzenia najlepszych samorządowców z Podkarpacia.

W dniu 17 maja Komisja Nominacyjna wybrała 5 najlepiej zarządzanych gmin podkarpackich:
1.    Gmina Dębica – Wójt Stanisław Rokosz,
2.    Gmina Hyżne  - Wójt Krystyna Wojtyło,
3.    Gmina Krasne – Wójt Wilhelm Woźniak,
4.    Gmina Krościenko Wyżne – Wójt Jan Omachel
5.    Gmina Dydnia – Wójt Jerzy F. Adamski.

Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej  spośród wymienionych gmin w dniu 2 czerwca wybrała najlepszą. Została nią Gmina Dydnia i wójt Jerzy F. Adamski.

Wójt Adamski oprócz pamiątkowej statuetki i dyplomów otrzymał także wieczne pióro od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który patronował tegorocznym uroczystościom.

Otrzymana nagroda jest wyjątkowym uhonorowaniem wieloletniej działalności na rzecz samorządu gminnego, którą odzwierciedla rozwój szeroko pojętej infrastruktury i kapitału społecznego, a także wyróżnieniem spośród innych gmin.

Podkarpacka Nagroda Samorządowa przyznawana jest wspólnie przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych którego przewodniczącym jest Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”.

Jest to ogromny sukces całej Gminy Dydnia, Wszystkich Jej mieszkańców.
Im właśnie tę piękną statuetkę dedykuję. I pięknie dziękuję.

Jerzy F. Adamski
Wójt Gminy Dydnia