Hauptinhalt

Dzień Babci i Dziadka to ważny moment w roku, kiedy to zazwyczaj uświadamiamy sobie, jak wiele zawdzięczamy swoim dziadkom, jak dużo się od nich nauczyliśmy i że zawsze trwali oni przy nas, gdy tego potrzebowaliśmy. W naszych rodzinach to zwykle dziadkowie kultywują najstarsze tradycje, a także przekazują i podtrzymują podstawowe wartości. Najczęstsze skojarzenia związane z babciami i dziadkami to: ciepło, uśmiech, wyrozumiałość, życzliwość, cenne rady i taka zwykła życiowa mądrość…

22 stycznia br. w naszej szkole chcieliśmy ponownie podziękować Babciom i Dziadziom za to wszystko, co dla nas zrobili, za to, że są z nami i spełniają się w swej roli doskonale. Najpierw dzieci należące do najmłodszej grupy zespołu ludowego „Kalinka” podziękowały tańcem, prezentując się w Lasowiaku i polce. Po tym pięknym pokazie, licznie zebranych Dziadków powitała pani dyrektor Bożena Chorążak, składając im najserdeczniejsze życzenia i zapraszając na dalszą część występów. Życzenia dla babć i dziadków złożyła najpierw przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Bartkowska, a potem w bogatej aranżacji wierszy, piosenek oraz w kilku zabawnych scenkach, a nawet w języku migowym zaprezentowali się uczniowie klas I-III. Płynące z ust dzieci słowa wzbudziły w słuchaczach radość, poczucie szczęścia, dumę, a niekiedy nawet łezkę wzruszenia. Na koniec części artystycznej ponownie wystąpiła „Kalina”, tym razem w najstarszym składzie, prezentując się w skocznych rytmach polki warszawskiej.
Po występach dzieci, życzenia wszystkim seniorom złożył Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski, podkreślając ich ważną rolę w życiu wnuków, a jednocześnie kładąc nacisk na to, że powinni cieszyć się każdą chwilą, doceniając to, że każdy etap życia niesie ze sobą  jakieś nowe wyzwania i ma swoją niezrównaną wartość.
Na koniec były prezenty od wnuków, życzenia, całusy i mnóstwo, mnóstwo uśmiechu. Rodzice zaś przygotowali Babciom i Dziadkom pyszny poczęstunek, dlatego jeszcze milej minęły im te chwile spędzone w naszej szkole.
„Drogie Babcie i Dziadkowie
Niech piosenka ta Wam powie,
Że serduszka nasze biją:
Niech Dziadkowie długo żyją.
W szczęściu niech Wam płyną dni,
Uśmiech niech na twarzy lśni.
Smutków niech nie będzie też,
Tylko radość wzdłuż  i wszerz…”
I niech słowa tej piosenki będą także naszymi szkolnymi życzeniami dla Was, drodzy Dziadkowie, w dniu Waszego Święta.