Hauptinhalt

Gmina Dydnia otrzymała dofinansowanie na zakup wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dydnia.
W uroczystej konferencji poprzedzającej podpisanie umów, która miała miejsce 13 marca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, uczestniczyli podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator RP Mieczysław Golba, poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak oraz przedstawiciele samorządów i ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia.

Oficjalne podpisanie umowy o przyznaną dotację na wyposażenie dla jednostek OSP miało miejsce w dniu 15 marca 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Z Gminy Dydnia umowę podpisali wójt Jerzy F. Adamski wraz ze skarbnikiem Anną Stachyrak. Natomiast z Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Warszawie. Dotacja finansowana jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości, o które gmina wnioskowała w lutym br.
W ramach dofinansowania zakupione zostaną m.in. torby medyczne, defibrylatory, zestawy ratownictwa technicznego oraz zintegrowane systemy alarmowania i ochrony ludności.  Zakupione wyposażenie przekazane zostanie strażakom działającym w szeregach jednostek OSP.