Hauptinhalt

Wczoraj w gmachu parlamentu Wójt Gminy Dydnia Jerzy F. Adamski spotkał się z Wicemarszałkiem Sejmu RP prof. Ryszardem Terleckim. Omawiane były sprawy związane z dalszym rozwojem Gminy Dydnia i całego regionu Pogórza.

Dyskutowano także na temat organizacji różnych form obchodów 100. lecia urodzin śp. arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, Honorowego Obywatela Gminy Dydnia. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z 8 czerwca 2017 r. ustanowił rok 2018 Rokiem Arcybiskupa I. Tokarczuka w Polsce.
W trakcie spotkania Wójt wręczył Marszałkowi zaproszenie na ogólnopolską promocję Księgi Pamiątkowej poświęconej arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi, która będzie miała miejsce 4 maja w Dydni. Podziękował także gospodarzowi spotkania za ogromne zaangażowanie w wydanie tej ważnej dla historii Kościoła w Polsce książki.
Na zakończenie prof. Ryszard Terlecki wręczył Wójtowi jedną ze swoich książek, wraz z dedykacją.