Hauptinhalt

26 kwietnia w Gminie Dydnia gościła pani Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego.
Podczas wizyty zapoznała się m.in. z pracami renowacyjnymi w miejscowych świątyniach.

Po kościołach w Krzywem, Końskiem i Obarzymie oprowadzali proboszczowie: ks. Jan Dąbal z Dydni i ks. Andrzej Pilch z Końskiego.
Ks. Dąbal omówił także dotychczasowe i obecne, realizowane w 2018 roku, prace konserwatorskie w świątyniach w Dydni i Krzemiennej.
W objeździe uczestniczyli także: wójt Jerzy F. Adamski i przewodniczący Rady Gminy Piotr Szul.
Podczas rozmowy wiele miejsca poświęcono planom na rok 2018. W ramach najbliższych działań w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego marszałek Maria Kurowska obiecała pomóc parafiom z Dydni i Końskiego.
Na zakończenie pani marszałek pięknie podziękowała ks. Dąbalowi i ks. Pilchowi za ratowanie zabytków, za ogromne zaangażowanie w ich odnowę.