Hauptinhalt

Uczniowie Zespołu Szkół w Niebocku sukcesami rozpoczęli rywalizację sportową w nowym roku szkolnym uczestnicząc w zawodach lekkoatletycznych w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich.
W dniach 20 i 21 września na obiektach brzozowskiego MOSIR-u odbyły się powiatowe eliminacje w indywidualnych mistrzostwach w lekkoatletyce. Pierwszego dnia startowali uczniowie klas IV – VI (Igrzyska Dzieci), w których Julia Stabryła i Wiktor Pocałuń w biegu na 60 metrów zdobyli srebrne medale.

Drugiego dnia rywalizowali starsi uczniowie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podobnie jak w ubiegłym roku zaprezentowali wysoki poziom zdobywając 6 medali:
I miejsce Weronika Szelest – pchnięcie kulą
I miejsce Michał Krzysik – pchnięcie kulą
II miejsce Mikołaj Jatczyszyn – rzut oszczepem
III miejsce Oliwia Bartkowska – bieg 600 m.
III miejsce Krystian Sobolak – rzut dyskiem
III miejsce Tomasz Jatczyszyn – bieg 1000 m.
Dobre wyniki w zawodach powiatowych dały awans szóstce zawodników do startu w zawodach wojewódzkich, które odbyły się 25 i 26 września na stadionie Resovii w Rzeszowie. Szkołę reprezentowali:
Igrzyska Dzieci – Julia Stabryła i Wiktor Pocałuń,
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Weronika Szelest, Tomasz Jatczyszyn, Mikołaj Jatczyszyn i Michał Krzysik.
Ogromnym sukcesem może pochwalić się Weronika Szelest, która wywalczyła brązowy medal w pchnięciu kulą (9,60 m.). Pozostali zawodnicy również zajęli wysokie punktowane miejsca:
V miejsce Mikołaj Jatczyszyn – rzut oszczepem (36,91 m.)
IX miejsce Tomasz Jatczyszyn – bieg 1000 m. (2.25.75)
XI miejsce Michał Krzysik – pchnięcie kulą (9,53 m.)
Następnymi zawodami, w których brali udział uczniowie ZS Niebocko były powiatowe eliminacje w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Drużyna w składzie: Albert Zubel, Mikołaj Jatczyszyn, Wiktor Pocałuń, Dawid Siwiecki, Krystian Sobolak, Damian Myćka, Jakub Pierożak, Dawid Burnat, Tomasz Jatczyszyn i Mateusz Bartkowski wywalczyła tytuł mistrza powiatu i będzie reprezentować szkołę na zawodach rejonowych w Sanoku.
Wszystkim zawodnikom należą się podziękowania za zaangażowanie i gratulacje za osiągnięte wyniki.