Hauptinhalt

O tym, że członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są gospodarne i wyjątkowe każdy wie… Ich zaangażowanie, serce, bezinteresowność i pracowitość od lat jest filarem społeczności lokalnych.  Ten ogrom pracy i nieoceniony wpływ na rozwój polskiej wsi zauważył rząd Mateusza Morawieckiego i  z jego inicjatywy Sejm uchwalił Ustawę o Kołach Gospodyń Wiejskich, która daje narzędzia do finansowego i administracyjnego wsparcia działalności Kół Gospodyń Wiejskich.  Realną pomoc finansowa o jaką mogą ubiegać się KGW to od 3 – 5 tyś zł na start.

Współdziałając z administracją rządową, a konkretnie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, nasz samorząd zorganizował spotkanie informacyjne  dla Pań z  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dydnia z Anną Chrupek Kierownikiem Biura Powiatowego AR i MR w Brzozowie oraz Bożeną Paczkowską pełnomocnikiem powiatowym ds. wdrażania programu „Kobiety Wyjątkowe i Gospodarne – warunki przystąpienia do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich oraz pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową kół z terenu powiatu brzozowskiego”
Podczas spotkania padały konkretne pytania o sposób rejestracji, składanie wniosku o przyznanie pomocy finansowej i związane z tym procedury. W kwestii samej rejestracji Panie przyznały, że sprawę muszą rozważyć wewnętrznie w swoich strukturach. Na chwilę obecną rejestracji podjęło się Koło Gospodyń Wiejskich z Niebocka. Pozostałe nie mówią nie…
Z racji tego, że było to pierwsze spotkanie Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z nową Panią Wójt Alicją Pocałuń, poruszone zostały kwestie organizacyjne, w tym sprawa ewentualnych wigilii środowiskowych. Decyzją przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich Wigilia zorganizowana będzie wyłącznie w Niebocku. W pozostałych miejscowościach będą organizowane spotkania opłatkowe po Nowym Roku.