Hauptinhalt

13 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół w Niebocku odbyło się piękne noworoczne widowisko. Przybyli na nie zaproszeni goście: Wójt Gminy Dydnia Pani Alicja Pocałuń, Sekretarz Gminy Dydnia Pani Edyta Kuczma, p.o. dyrektora GOK Pani Aneta Rzeszut, radna wsi Wydrna Pani Iwona Rachwalska, radni wsi Niebocko — Pan Krzysztof Kopczyk, Pan Tomasz Żaczek oraz Pan Paweł Kopczyk, a także sołtys wsi Niebocko Pan Maciej Dżoń. Gościliśmy również przedstawicieli Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Beatą Sąsiadek, nauczycieli emerytów oraz rodziców i dzieci.

Licznie zebrana widownia mogła podziwiać grę aktorską, muzykę, taniec i śpiew młodych talentów z Niebocka i okolic: Wydrnej, Grabówki, Krzemiennej, Temeszowa, Jabłonki, Dydni i Grabownicy. Wspaniale zaprezentowały się ludowe zespoły, kultywujące tradycje naszych przodków w tańcu, śpiewie i regionalnych strojach. A były to: zespół taneczny „Kalina”, prowadzony przez choreografa Pana Tomasza Rożka oraz otoczony opieką Pani Beaty Ziółkoś — Florek i Pani Beaty Dżoń i wokalno -  instrumentalny „Młoda Przepióreczka” prowadzony przez Pana Dariusza Klimowicza.
Wspaniały popis dały również uzdolnione aktorsko dzieci ze szkolnego koła teatralnego pod opieką Pani Małgorzaty Adamskiej oraz najmłodsze wokalne talenty ze szkolnego koła muzycznego, którego funkcjonowanie zawdzięczamy Pani Jadwidze Rajtar — Żaczek i które instrumentalnie wspierają Panie Monika Krowiak i Agnieszka Myćka. Przy dźwiękach barwnych kolęd i pastorałek w aranżacji ludowej oraz do akompaniamentu gitarowego, w rytmach pięknych tańców ludowych oraz w zabawnych, ale i wzruszających scenach teatralnych ukazujących święta od trochę innej strony, mile upłynęło nam niedzielne popołudnie.
Nadmienić należy, że koncert ubogaciła też jedyna w swoim rodzaju klasa II z SP w Niebocku, która jest ewenementem na skalę województwa poprzez to, że od trzech lat uczy się języka migowego. Dzieci z klasy II pod kierunkiem szkolnego surdopedagoga p. Anny Sobaś – Bodzioch pięknie zaprezentowały kolędę „Cicha noc” w języku migowym. Wyjątkowy nastrój całego spotkania dodatkowo spotęgowała piękna scenografia autorstwa Państwa Haliny i Piotra Ruszlów- nauczycieli szkoły w Niebocku. Jednym słowem — warto było wybrać się w tym dniu do szkoły i zobaczyć na żywo nasze młode, rodzime talenty. A dla nieobecnych pozostaje galeria zdjęć.
Zebrane w tym dniu środki materialne w postaci wolnych datków pomogą w zorganizowaniu uczniom wycieczki w czasie ferii. Za ogromną hojność bardzo dziękujemy!

J. Rajtar-Żaczek
M. Adamska