Hauptinhalt

W styczniu Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje wielkie święto. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce, jak co roku, postanowili godnie uczcić ten ważny dzień i podziękować swoim Dziadkom za troskę, opiekę i wspólnie spędzany czas.
„Jest tyle słów przeróżnej treści i właśnie dobrać je próbuję – myślę, że w jednym to się streści, co chcę wyrazić – to – dziękuję.” Takimi słowami dyrektor szkoły – Pani Zuzanna Dmitrzak, przywitała wszystkie Babcie i Dziadków, którzy 26 stycznia b.r. przybyli licznie do szkoły na zaproszenie swoich wnucząt.

Swoją obecnością na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia, zaszczycili nas: wójt Gminy Dydnia – Pani Alicja Pocałuń, radni naszej gminy – Pani Iwona Rachwalska oraz Panowie Robert Kulon i Andrzej Pajęcki, a także sołtys – Pani Krystyna Mazur. W tym miejscu pragnę podziękować za słodycze, którymi zaproszone Panie – przedstawicielki władz samorządowych, obdarowały wszystkie dzieci.
W dalszej części uroczystości, dyrektor szkoły złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, dodając na zakończenie: „Wiem, że warto się uczyć od Was jak żyć, jak zachować to, co najważniejsze – miłość, rodzinne ciepło i mądrość życiową. Więc dobrze, że jest taki dzień jak dzisiaj, w którym mogę wyrazić swoją wdzięczność za Waszą wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość oraz poświęcenie”.
Następnie głos zabrała Pani wójt. W swoim przemówieniu dołączyła się do życzeń dla Dziadków, wspominając również bardzo ciepło swoją Babcię, jako wzór do naśladowania.
Życzenia wspaniałym gościom złożyła również Pani sołtys Wydrnej.
Babcie i Dziadkowie zawsze chętnie oglądają występy swoich wnucząt. Nie inaczej było tym razem. Pani dyrektor zaprosiła na scenę uczniów, którzy zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas IV – VIII, którzy pod kierunkiem Pań Zofii Pajęckiej i Joanny Kulon przygotowali „Jasełka”. Poszczególne sceny przeplatane były pięknym śpiewem Wiktorii Pajęckiej, Anny Piegdoń, Zuzanny Kulon, Wiktora Sokołowskiego oraz grą na akordeonie w wykonaniu Mariusza Niziołka i skrzypcach w wykonaniu Aleksandry Grudz i Aleksandry Kondrackiej. Wszyscy młodzi aktorzy po swoim występie otrzymali gromkie brawa. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas „0” – III, którzy swoją akademię okolicznościową przygotowali pod okiem wychowawców – Pań Ewy Cioban, Reginy Wójcik i Joanny Kulon. Mimo braku kilku aktorów z powodu choroby, występ był udany. Piękne recytacje, wyśpiewane piosenki oraz turniej „Familiady” w wykonaniu uczniów kl. II i III, bardzo podobały się Babciom i Dziadkom – wywołały wiele radości na widowni. Po występach, wszystkie wnuczki i wnukowie zaśpiewali głośno „Sto lat!” swoim Babciom i Dziadkom oraz złożyli życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane laurki i upominki. Nie zabrakło uścisków i całusów!
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy długiego i pięknego życia w gronie kochającej rodziny i najbliższych. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli z nami świętować ten wyjątkowy dzień.

Ewa Cioban