Hauptinhalt

Dzień Strażaka

16 maja 2019  r. w Komendzie Powiatowej PSP w Brzozowie miały miejsce powiatowe obchody Dnia Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 Mszą Św. w Bazylice Mniejszej w Brzozowie, której przewodniczył ks. prałat Franciszek Goch. Następnie w  strażnicy komendy odbył się uroczysty apel.

W uroczystości wzięli udział: radny województwa podkarpackiego Adam Śnieżek, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Babiec, przedstawiciele parlamentarzystów RP, władze samorządowe powiatu brzozowskiego na czele z Panem starostą Zdzisławem Szmydem, wójtowie: wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, wójt gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek, wójt gminy Domaradz  Jan Kędra oraz wójt  gminy Haczów Stanisław Jakiel, dyrektorzy instytucji, kierownicy służb, inspekcji i straży, komendanci PSP sąsiednich powiatów, emerytowani komendanci Straży Pożarnych, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Brzozowie wraz z członkami zarządu oraz prezesami (zarząd oddziału gminnego w Dydni reprezentował wiceprezes dh Stanisław Pytlowany) i komendantami zarządów gminnych ZOSP, poczty sztandarowe z prezesami jednostek OSP z terenu pięciu gmin (naszą gminę reprezentowała OSP Witryłów na czele z wiceprezesem dh Mieczysławem Bielańskim, naczelnikiem dh Pawłem Kraczkowski,  dh Janem Nawrockim oraz dh Edwardem Wiśniowskim), emeryci i renciści pożarnictwa oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni komendy.
Po przywitaniu zaproszonych gości Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Marek Ziobro wygłosił okolicznościowe przemówienie. Podczas swojego wystąpienia złożył gratulacje podkarpackiemu komendantowi wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadierowi Andrzejowi Babcowi z okazji otrzymanej nominacji na stopień generalski oraz wręczył pamiątkowy obraz z wizerunkiem Św. Floriana patrona strażaków.
W trakcie uroczystości wręczono przyznane z okazji Dnia Strażaka odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe, a także złożono okolicznościowe życzenia.
Wśród odznaczonych był wieloletni prezes OSP Witryłów druh Jan Nawrocki, który otrzymał  Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Medal honorowy im. Bolesława Chomicza.
Gratulacje  z okazji otrzymanego awansu na stopień  starszego brygadiera odebrał również Komendant Powiatowy PSP bryg. Marek Ziobro oraz jego zastępca bryg. Krzysztof Folta.
Miłym akcentem było wręczenie przez  Starostę Brzozowskiego Zdzisława Szmyda nagród rzeczowych dla strażaków komendy, którzy w dniu 12 stycznia 2019 r. przeprowadzili skuteczną resuscytację krążeniowo-oddechową nieprzytomnej kobiety. Na zakończenie uroczystego apelu okolicznościowe przemówienia wygłosili zaproszeni goście tj. podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Babiec oraz Starosta Brzozowski Pan Zdzisław Szmyd oraz  przedstawiciele parlamentarzystów.
Na zakończenie Komendant Powiatowy podziękował wszystkim obecnym gościom za udział w uroczystości Dnia Strażaka i zaprosił na tradycyjną strażacką grochówkę.