Hauptinhalt

Gimnazjada

W sobotę 15 czerwca 2019 roku odbył się rodzinny festyn „Gimnazjada”. Główną ideą wydarzenia była promocja zdrowego stylu życia poprzez zabawę, aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Impreza ta była efektem współpracy Stowarzyszenia „Razem dla Rozwoju Szkoły” i Stowarzyszenia „Ziemia Brzozowska” i była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Gości powitała Pani Dyrektor Szkoły Iwona Pocałuń, po czym miał miejsce międzyszkolny konkurs piosenki polskiej, w którym wystąpili: Gabrysia Kułak, Marek Marszałek, Wiktoria Adamska, Naomi Zarzyka i Oliwia Czopor. Następnie swój solowy występ wokalny zaprezentowała Naomi Zarzyka. Spektakularne widowisko zapewniła gościom Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta AVANTI pod batutą Pana Grzegorza Maliwieckiego. Z muzyką orkiestry skoordynowany był taneczno-marszowy układ choreograficzny mażoretek, pod przewodnictwem tamburmajorki Pani Agnieszki Maliwieckiej. Pani Wójt Alicja Pocałuń złożyła serdeczne podziękowania całemu zespołowi za ich wspaniały występ i trud jaki włożyli w jego przygotowanie.
Wszyscy przybyli goście mogli skorzystać z poczęstunku. W szkolnej świetlicy stały stoły z różnego rodzaju przekąskami: domowym pieczywem, wędlinami, domowymi ciastami, owocami, napojami, kawą, herbatą i innymi pysznościami.
Na najmłodszych czekało piękne, kolorowe wesołe miasteczko. Dzieci mogły m.in. pobawić się na dmuchanym zamku ze zjeżdżalnią, pokonać dmuchany tor przeszkód, mogły też poskakać na wielkiej trampolinie z uprzężami bungee czy pójść na karuzelę, natomiast na odważnych czekał byk rodeo. Były baseny, w których dzieci pływały na rowerkach wodnych i bawiły się w wielkich dmuchanych balonach.  Na boisku pod szkołą mogły pojeździć akumulatorowymi samochodami, natomiast maluchy mogły przewieźć się elektryczną kolejką torową. Można było postrzelać z łuku, zagrać w darty oraz wziąć udział w turnieju tenisa stołowego. Sobotnie popołudnie w Gminie Dydnia było pełne słońca, rodzinnej atmosfery i wspólnej zabawy.